کد خبر: 186174310
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » احتمال سه رقمی شدن قیمت نفت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با بروز اختلال های بسیار در عرضه نفت جهان قیمت نفت افزایش یافته و تحلیلگران حتی انتظار قیمت سه رقمی برای نفت را دارند.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، روز جمعه بر اثر نگرانی در مورد تحریم‌های آمریکا علیه ایران که می‌تواند حجم قابل توجهی از نفت ایران را در زمان افزایش تقاضا در جهان از بازارها کم کند، افزایش یافت.

 
تامار اسنر، تحلیلگر ارشد انرژی در نزدک گفت: «اکنون همه بر ظرفیت مازاد و آینده تمرکز کرده است.» پس از هفته‌ها تمرکز بر عرضه اوپک و دیگر تولیدکنندگان، توجه بازار بر هجوم اختلال ها در عرضه جلب شده است.


هر بشکه نفت برنت با 1.62 دلار افزایش 79.23 دلار فروخته شود. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با 70 سنت افزایش 74.15 دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا طی هفته گذشته 8.2 درصد و نفت برنت 5 درصد افزایش یافت.

 
دومینیک چیریچلا، مدیر مدیریت ریسک در EMI DTN گفت: «تمام کاهش‌های احتمالی می‌تواند با افزایش تولید عربستان و روسیه جبران شود.» وی به ریسک کاهش عرضه نفت ایران در صورت پیروی دیگر کشورها از آمریکای و کاهش واردات نفت از ایران اشاره کرد.

 
آمریکا امید دارد که دیگر تولیدکنندگان بزرگ اوپک و روسیه تولید خود را برای جبران نفت ایران افزایش دهند. اما اختلال برنامه‌ریزی نشده در کانادا، لیبی و ونزوئلا، عرضه نفت در بازار جهانی نفت را کاهش داده است. بسیاری از تحلیلگران و سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند که اجرای سختگیرانه تحریم‌های آمریکا قیمت را بالا می‌برد.

 
آبهیشک کومار، تحلیلگر اینترفکس انرژی در لندن گفت: «به میزان زیادی واضح است که عربستان و روسیه برای جبران کمبود نفت از سوی کشورهایی نظیر ونزوئلا، ایران و لیبی با مشکل روبرو خواهند شد.»

 
موسسه جی ‌بی‌سی انرژی اعلام کرد: «قیمت سه رقمی نفت خارج از انتظار نیست.»

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین