کد خبر: 186174315
تاریخ انتشار: شنبه 09 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » توضیح یک مقام مسئول در خصوص `جیره بندی آب` / موقت بود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در دو هفته اخیر، در برخی ساعات در چند نوبت که مصرف آب در شهر اصفهان بیش از ظرفیت تامین آب شد، جیره بندی موقتی برای همان چند ساعت انجام گرفت.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز علی سیدزاده مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، در تشریح موضوع کلیدخوردن جیره بندی آب که پس از صحبت های روز گذشته وی با شبکه خبر در رسانه ها به صورت های مختلف مورد طرح قرار گرفته، گفت: اینکه بگوییم جیره بندی آب کلید خورده، برداشت مردم اینگونه می شود که از امروز جیره بندی آغاز شده، در صورتی که اینگونه نیست و تنها در روزهای اخیر در اوج مصرف آب در شهر اصفهان به مشکل خوردیم و جیره بندی موقتی اجرا شد، اما اکنون شرایط آبرسانی عادی شده است.

 
وی افزود: در حال حاضر نه تنها در اصفهان، بلکه در هیچ نقطه کشور جیره بندی برنامه ریزی شده نداریم، منتها اگر در نقطه ای مصرف بی رویه آب در زمان های اوج مصرف به گونه ای انجام گیرد که در تأمین آب به مشکل بخوریم، جیره بندی موقت به منظور مدیریت تأمین آب صورت می گیرد.

 
سیدزاده با بیان اینکه کم بارشی و کمبود منابع آب در تابستان سال جاری، نیاز به مدیریت مصرف و مدیریت تأمین و توزیع آب را بیش از گذشته به دنبال داشته، گفت: در دو هفته اخیر، در برخی ساعات در چند نوبت که مصرف آب در شهر اصفهان بیش از ظرفیت تأمین آب شد، جیره بندی موقتی برای همان چند ساعت انجام گرفت، اما در حال حاضر با مدیریت فشار شبکه در اصفهان، تلاش می کنیم تا آب با فشار متعادل به تمامی مصرف کنندگان برسد.

 
این مقام مسئول با بیان اینکه "هیچ برنامه ای برای اعمال جیره بندی در روزهای آینده نداریم"، گفت: این روزها، زمان اوج مصرف آب در کشور است و با توجه به شرایط کم آبی امسال، نیاز است تا مردم بیش از پیش به مدیریت مصرف آب اقدام کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین