کد خبر: 186280386
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » از شایعه تا واقعیت تجمع شب گذشته خرمشهری ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عصر دیروز جمعیتی قریب به 150 نفر در مرکز شهر خرمشهر در اعتراض به وضعیت آب شرب تجمع کردند و خواستار توجه ویژه مسئولین برای حل معضل شوری آب شدند. با تاریک شدن هوا، نیروی انتظامی با دعوت کردن تجمع کنندگان به آرامش و پیگیری مطالبات از مجاری قانون از آنان خواست به این تجمع پایان دهند در این میان عده ای معدود در میان تجمع کنندگان مردم را علیه نیروی انتظامی تحریک و تهییج می کردند ولی مردم با هوشیاری توجهی به آنها نکرده و صحنه را ترک کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:

به گزارش پایگاه 598، عصر دیروز جمعیتی قریب به 150 نفر در مرکز شهر خرمشهر در اعتراض به وضعیت آب شرب تجمع کردند و خواستار توجه ویژه مسئولین برای حل معضل شوری آب شدند.

روز گذشته هم خرمشهری‌ها در دو نوبت ظهر و شب در تجمعاتی خواستار حل مشکل شوری آب شدند که با وعده‌های مسئولین با آرامش و مسالمت این تجمعات به پایان رسید.

بنا بر مشاهدات عینی خبرنگار فارس، برخی از حاضرین در این تجمع از بازاریان و مردم در حال گذر می‌خواستند به آن‌ها بپیوندند که با بی‌توجهی کسبه و مردم روبرو شدند.

 

با تاریک شدن هوا، نیروی انتظامی با دعوت کردن تجمع‌کنندگان به آرامش و پیگیری مطالبات از مجاری قانون از آنان خواست به این تجمع پایان دهند در این میان عده‌ای معدود در میان تجمع کنندگان مردم را علیه نیروی انتظامی تحریک و تهییج می‌کردند ولی مردم با هوشیاری توجهی به آنها نکرده و صحنه را ترک کردند.

دسته‌های چند نفره با رفتن در کوچه‌پس‌کوچه‌های مرکز شهر، چند سطل زباله و تایر را به آتش کشاندند و به اموال عمومی آسیب رساندند که با هشدارهای پی‌درپی پلیس مواجه شدند.

بر اساس گزارش خبرنگار فارس این تجمع در مرکز شهر تمام شده است و پلیس کماکان درصحنه حضور دارد و بر خلاف مطالب منتشر شده درکانال‌های ضدانقلاب اکنون وضعیت در خرمشهر عادی است.

یکی از علل تجمع امروز علاوه بر گلایه از شوری آب، خبری است که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه  عبدالله سامری نماینده مردم خرمشهر در مجلس مردم معترض خرمشهر را اراذل و اوباش خطاب کرده، نقل‌قولی که بلافاصله وی تکذیب کرد.

سامری در مصاحبه با خبرنگار فارس در خرمشهر دراین‌باره گفت: این اظهارات و نقل‌قول‌های کذب کار همان افرادی است که متأسفانه از تجمع منطقی و به‌حق مردم سوءاستفاده کردند و درصدد ساختارشکنی در خرمشهر بودند.

وی تأکید کرد: در سال‌های گذشته پیگیری بسیار زیادی برای رفع مشکل آب کردیم که منجر به طرح انتقال خط دوم غدیر شد و این طرح تا حدود زیادی مشکل تأمین آب شرب مردم آبادان و خرمشهر رفع خواهد کرد.

گفتنی است تجمع امشب در حالی صورت گرفت که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان امروز اعلام کرد تا ساعات پایانی امشب EC آب در خرمشهر و آبادان قطعاً به کمتر از ۴۰۰۰ میکرو موس بر سانتیمتر می‌رسد و وضعیت آب در این شهرها مانند روزهای پیش از بحران می‌شود.

ولی‌الله حیاتی، فرماندار ویژه خرمشهر، شب گذشته در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در خرمشهر، با اشاره به حوادث گذشته در این شهرستان، اظهار کرد: آرامش در مرکز و میدان اصلی شهر حاکم است.

وی افزود: پس از حضور عوامل اغتشاشگر و خرابکار در چهارراه شهید مطهری اکنون فضای عادی و آرامش دوباره در شهر حکمفرما شد.

حیاتی با تأکید بر اینکه مردم خرمشهر از حضور عناصر خرابکار هیچ نگرانی نداشته باشند، گفت: حضور به موقع نیروهای انتظامی اغتشاشگران و خرابکاران را متفرق کرد.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: پنج نفر به صورت سطحی آسیب دیدند و مطلب منتشر شده در رابطه با کشته شدن یک نفر شایعه و کذب است.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین