کد خبر: 186301931
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » رقابت چشمگیر در گرایش های رسانه ای سومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر رسانه ای سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی خبر داد:

بخش های رسانه ای سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی شامل اپلیکیشن های موبایلی، صفحات مجازی، ایده پردازی بازی های رایانه ای و نماهنگ با استقبال بسیار خوب فعالان رسانه ای مواجه شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598، محسن معصومی ورکی مدیر رسانه‌ای این جشنواره ضمن اعلام این خبر گفت: با وجود اینکه گرایش‌های رسانه‌ای برای اولین بار در این جشنواره فراخوان شده است اما با استقبال چشگیر هنرمندان و فعالان رسانه‌ای سراسر کشور مواجه شده است. به گونه‌ای که کمیت و کیفیت قابل توجه آثار داوری و انتخاب نفرات برگزیده را بسیار دشوار و حساس نموده است.

معصومی با اشاره به اینکه گرایش اپلیکیشن‌های موبایلی، صفحات مجازی، ایده‌پردازی بازی‌های رایانه‌ای و نماهنگ دارای ابعاد بسیار تخصصی است، افزود: با وجود تخصصی بودن این گرایش‌ها، علاقمندان آثار بسیار خوبی به لحاظ کمی و کیفی در جشنواره شرکت داده‌اند. به ویژه بخش ایده‌پردازی بازی‌های رایانه‌ای با موضوع حقوق بشر آمریکایی علارغم تخصصی بودن با استقبال خوبی مواجه شده و امیدوار هستیم از برخی از آنها جهت تولید بازی رایانه ای نیز حمایت گردد.

وی همچنین در خصوص تعداد شرکت کنندگان و آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره گفت: شرکت‌کنندگان سومین دوره به دو گروه هنرمندان داخلی شامل 574 نفر با  1270 اثر و هنرمندان خارجی شامل 215 نفر شامل 611 اثر تقسیم می‌شوند که مجموعاً 1885 اثر از 789 هنرمند دریافت شده است و نسبت به دوره قبل  چه در تعداد هنرمندان و چه در تعداد آثار دریافتی رشد بیش از 50 درصد داشتیم.

معصومی همچنین از شرکت بیش از 70 نماهنگ و چندین اپلیکیشن تخصصی موبایلی در این جشنواره خبر داد که همگی با موضوع حقوق بشر آمریکایی تولید و ارائه شده‌اند.

معصومی درباره حضور هنرمندان خارجی در اختتامیه جشنواره گفت: علاوه بر هنرمندان، میزبان برخی چهره‌های ادبی و اندیشمندان خارجی خواهیم بود، آنهایی هم که امکان حضور ندارند، از طریق اسکایپ میزبانشان هستیم. البته شنیده‌ایم روحیه ضدآمریکایی برای برخی هنرمندان خارجی تبعاتی هم در پی داشته است.


اختتامیه و مراسم اهداء جوایز سومین جشنواره علمی- هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی با حضور مسئولین، اندیشمندان و هنرمندان داخلی و خارجی روز سه شنبه 12 تیرماه 1397 از ساعت 17:30همزمان با روز «افشای حقوق بشر آمریکایی» در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار می شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین