کد خبر: 186309087
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » صدور مجوز حمل سلاح در عربستان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حکومت عربستان اجازه اعطای مجوز نگهداری سلاح به مردم را صادر کرده است که از امروز اجرا می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز به نقل از روزنامه "سبق" عربستان، وزارت کشور سعودی آغاز مهلت اعطای مجوز سلاح و مهمات به شهروندان سعودی را از امروز مصادف با یکم ماه ژوئیه(جولای) اعلام کرد که انتظار می رود این مهلت یک ساله باشد.

 
این روزنامه با اشاره به شروط لازم برای کسب مجوز نگهداری سلاح و مهمات نوشت: براساس اساسنامه مجوز سلاح در عربستان، فرد نباید کمتر از 21 سال سن داشته باشد و سوابق کیفری و امنیتی نداشته باشد. همچنین نباید دچار نقص عضو یا بیماری باشد که مانع استفاده درست از سلاح شود.

 
فرم درخواست مجوز سلاح حاوی موارد پزشکی و تعهدنامه است و صدور مجوز بعد از طی مراحل اداری توسط اداره سلاح و مهمات سعودی انجام خواهد شد.

 
وزارت کشور سعودی پیشتر اعلام کرد که همه مردم فرصت دارند تا وضعیت سلاح ها و مهمات غیرجنگی خود را سامان داده و برای آن از دولت مجوز بگیرند یا آن را داوطلبانه تحویل دهند تا تحت تعقیب قرار نگیرند.

 
وزارت کشور سعودی گفته است که کسانی که بعد از پایان مهلت اعلام شده سلاح و مهمات بدون مجوز داشته باشند؛ با مجازات زندان و غرامت و نیز محرومیت از مجوز سلاح روبرو خواهند شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین