کد خبر: 186313232
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » زمان رسیدگی به اعتراضات کارفرمایان در هیات ها به کمتر از یک ماه کاهش یافته است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیر کل تامین اجتماعی فارس:

همایش ملی و مشترک شرکت های خدماتی، پشتیبانی، فنی و مهندسی سراسر کشور با همت اداره کل کارفرمایان و سازمان های معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور کارشناسان سازمان تامین اجتماعی و اعضای انجمن های صنفی ، خدماتی، فنی و مهندسی در شهر شیراز برگزار شد.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی فارس در این همایش به وضعیت تامین اجتماعی در این استان اشاره کرد و گفت : سازمان تامین اجتماعی یک سازمان خدماتی است و هزینه هایش را خود تامین می کند و از دولت منابعی را دریافت نمی کند، در حالی که دارای تعهدات فراوانی است.
عبدالکریم نباتی افزود : در حال حاضر 44 درصد استان فارس که جمعیتی بالغ بر دو میلیون و 180 هزار نفر می شوند، تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند . تعداد کارگاه ها و کارفرمایان فعال در این استان 72 هزار هستند که قریب به  95 درصد آنها لیست حق بیمه خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری ارسال می کنند.
وی خاطر نشان کرد : کارفرمایان دارای بدهی بیمه ای در خصوص بخشودگی جرایم بیمه ای تا دهم تیرماه فرصت دارند به شعب تامین اجتماعی مراجعه و بدهی خود را تعیین تکلیف کنند.
نباتی با اشاره به تسریع در خدمات دهی در واحدهای اجرایی تأمین اجتماعی اظهار داشت : در حال حاضر امکان صدور و تمدید کارت بازرگانی در اسرع وقت ایجاد شده است و با توجه به صدور بخشنامه مفاصا حساب برای قراردادهای تحقیقاتی و پژوهشی بدون پرداخت وجه صادر می شود .
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس بهبود عملکردی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در هیأتهای تشخیص مطالبات را از دیگر موفقیت های تامین اجتماعی این استان عنوان کرد و گفت : زمان رسیدگی به اعتراضات در هیات ها به کمتر از یک ماه کاهش یافته است .
دبیر کل انجمن صنفی شرکتهای خدماتی،پشتیبانی،فنی ومهندسی نیز در ادامه با بیان تاریخچه ای از شکل گیری انجمن مذکور اظهار داشت : در حال حاضر 100 هزار شرکت در حوزه خدماتی ، پشتیبانی ، فنی و مهندسی در سطح کشور به ثبت رسیده است که از این تعداد حدود 20 هزار شرکت فعال هستند.
داود جوانی تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی این صنف را قریب به 2.5 میلیون نفر اعلام کرد و گفت :  حدود  20 درصد از کل بیمه شدگان اصلی سازمان تامین اجتماعی از اعضای این انجمن هستند.
در ادامه این همایش محمد حسین قشقایی رئیس گروه مطالعات  اداره کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمان ها نیز گفت: هدف تامین اجتماعی توسعه است، تامین اجتماعی زمینه متوازنی از توسعه را درابعاد مختلف اجتماعی و اقتصادی فراهم می سازد.
وی با تاکید بر نقش و جایگاه ویژه کارفرمایان در مناسبات بیمه ای کشور اظهار داشت : کارفرمایان به عنوان بزرگترین تامین کننده منابع تامین اجتماعی جزء مهمترین شرکای اجتماعی سازمان به شمار می روند و توسعه روابط با کارفرمایان قطعا منجر به تفاهم بیشتر و رفع مشکلات و اختلافات فی مابین خواهد شد.
قشقایی اظهار داشت: برگزاری همایش ها و نشست های مشترک هم اندیشی با کارفرمایان و اتحادیه های صنفی کارفرمایی، تولید محصولات اطلاع رسانی بیمه ای ویژه کارفرمایان و پیمانکاران، همایش های هم اندیشی و آموزشی سراسری و استانی رابطان بیمه ای، برگزاری کارگاه های آشنایی با قوانین و مقررات  بیمه ای ، تشکیل جلسات اختصاصی با کارفرمایان برتر و بزرگ کشور، برگزاری همایش های گفتمان سازی در دانشگاه های سراسر کشور و ... بخشی از اقدامات فرهنگی و تعاملی تامین اجتماعی است که در راستای تقویت روابط و مناسبات با کارفرمایان در حال اجرا است.
مشاور اداره کل فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی نیز در ادامه این همایش به تشریح قوانین و مقررات بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور پرداخت و اظهار داشت: هدف اصلی در تعیین مقررات در زمینه سخت و زیان آور صیانت از نیروی کار است .
مشکاتی گفت: باید بیشتر به سالم سازی محیط کار توجه شود و کارگاه هایی که امکان خروج از صفت زیان آوری دارند  هر چه زودتر استاندارد سازی شوند.
وی یکی از عوامل افزایش تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی را بازنشستگی های پیش از موعد دانست و گفت :  تعداد بازنشستگان پیش از موعد 20 درصد از کل بازنشستگان کشور هستند.
مشکاتی افزود : در 35 سال گذشته تعداد بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی حدود 8 برابر شده است اما تعداد مستمری بگیران  این سازمان در همین مدت 17 برابر شده است .  در حال حاضر شاهد رشد 10 درصدی سالانه مستمری بگیران هستیم .
در ادامه این همایش، پانل پرسش و پاسخ برگزار و مسئولین و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار به سئوالات مطرح شده پاسخ گفتند.

 

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین