کد خبر: 186314672
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » اسامی بخشی از دریافت کنندگان ارز دولتی اعلام شد+ جدول
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، این گزارش به درخواست وزارت صمت برای کالاهایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین دربرگیرنده تمام کالاهای تامینِ ارزشده توسط بانک مرکزی نیست. به تعبیر دیگر در این لیست فقط طرف های تجاری وزارت صمت در لیست هستند و اسامی سایر مجموعه هایی که ارز را از سایر کانال های اقتصادی و تجاری دولت دریافت کرده اند، ذکر نشده است!

به گزارش چی 24 به نقل از 598:

به گزارش پایگاه 598، بانک مرکزی اعلام کرد، از 21 فروردین ماه سال جاری در راستای سیاست جدید ارزی اتخاذشده به‌منظور مدیریت بهینه منابع ارزی کشور، به کالاهای ثبت‌سفارش‌شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ارز مورد نیاز را تخصیص داده و تأمین کرده است.

به گزارش تابناک، در اعلامیه بانک مرکزی آمده است: نظر به اهمیت موضوع و با هدف شفاف‌سازی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات و نیز با توجه به تأکید و دستور رییس جمهوری محترم، فهرست کالاها را به‌تفکیک شرکت‌ها و افراد ــ که طی این مدت ارز رسمی به‌نرخ 4200 تومان دریافت کرده‌اند ــ منتشر می‌کند.

لیست ۱۴۸۲ شرکت دریافت‎کننده دلار ۴۲۰۰تومانی منتشر شد + جدول

بر اساس اطلاعیه بانک مرکزی، این گزارش به‌درخواست وزارت صمت برای کالاهایی که از سوی آن وزارتخانه مشخص شده، تهیه شده است؛ بنابراین دربرگیرنده تمام کالاهای تأمینِ‌ارزشده توسط بانک مرکزی نیست. به تعبیر دیگر در این لیست فقط طرف‌های تجاری وزارت صمت در لیست هستند و اسامی سایر مجموعه‌هایی که ارز را از سایر کانال‌‌های اقتصادی و تجاری دولت دریافت کرده‌اند، ذکر نشده است!

با توجه به اینکه شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت علی رغم دستور صریح رئیس جمهور، حاضر به انتشار فهرست ثبت سفارش‌ها نشد، امکان تطبیق و تایید اصالت اطلاعات منتشر شده وجود ندارد و این استنکاف در شفافیت شرایط را برای شفاف سازی نسبت به آنچه در ماه‌های اخیر در بازار ارز و طلا رخ داد، دشوارتر می‌سازد.

همچنین، بانک مرکزی علاوه بر تخصیص و تأمین ارز کالاهای مندرج در جدول زیر، مقادیر قابل توجهی ارز به مسافران خارج از کشور، دانشجویان، بیماران و نیز خدمات ثبت‌سفارش‌شده اختصاص داده که در اینجا به آنها اشاره نشده است.

در این لیست نام واردکنندگان انواع میوه، حبوبات، چای، برنج، جو، ذرت، گوشت گوساله و گوسفندی و همچنین کاغذ، کود شیمیایی، لوازم برقی و خانگی، قطعات خودرو، تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ و لوازم تأسیساتی مشاهده می‌شود.

فهرست 1482 شرکت دریافت‌کننده ارز به‌نرخ رسمی را اینجا ببینید.


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین