کد خبر: 186347062
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » ۶۰هزار درخواست وهزارمیلیارد تومان بدهی بیمه ای/ امروز،آخرین مهلت بخشودگی جرایم
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

معاون بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از آخرین مهلت بخشودگی جرایم بیمه ای و ارائه درخواست ۶۰هزارکارفرما خبر داد وگفت:مهلت بخشودگی جرایم بیمه ای که مصوبه هیات دولت است،به هیچ عنوان تمدید نمی شود.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

محمدحسن زدا، در خصوص بخشودگی جرایم بیمه‌ای اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت دولت، بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از ۱۰ اردیبهشت ماه تا پایان امروز یعنی به مدت دو ماه وجود داشت که این مهلت ۲۰ امشب به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه طی این مدت ۶۰ هزار درخواست در شعب دریافت کرده‌ایم، گفت: معمولاً بیشترین تراکم در این دو روز آخر است و طی درخواست‌های انجام شده، ۱۰۰۰ میلیارد تومان میزان بدهکاری بیمه‌ای کارفرمایان برآورد شده که البته هنوز دو روز پایانی مشخص نشده است.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی افزود: ۵۴۰ شعبه تأمین اجتماعی در سراسر کشور تا ۲۰ شب ۱۰ تیرماه باز هستند و کارفرمایان می‌توانند برای پرداخت بدهی و تقسیط آن به شعب مراجعه کنند.

زدا ادامه داد: با توجه به اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار کارفرما داریم و تقریباً اکثر آنها به ما بدهکارند، میزان دقیق بدهی های بیمه ای کارفرمایان طی چند روز آینده پس از اتمام طرح مشخص می‌شود.

وی در مورد پرداخت بدهی کارفرمایان گفت: چنانچه کارفرمایان در ۱۲ قسط بدهی بیمه‌ای خود را پرداخت کنند، در این صورت۱۰۰ درصد جریمه بیمه ای آنها بخشوده می‌شود.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: اصل حق بیمه و بیمه بیکاری به اضافه جریمه بیمه‌ای برای کارفرمایان محاسبه شده است که در صورت مراجعه تا پایان امروز، اصل حق بیمه تقسیط و بدهی بخشیده می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر
 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین