کد خبر: 186352759
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » نماز را برادران ایرانی در مسجد الاقصی خواهیم خواند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده جهاد اسلامی در لبنان:

احسان عطایا نماینده جنبش جهاد اسلامی در لبنان گفت: امیدواریم برادران ایرانی را پس از اخراج دشمن صهیونیستی در قدس آزاد شده ببینیم و با آنان در مسجد الاقصی نماز بخوانیم.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ جمعی از اعضای دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان به ریاست احسان عطایا نماینده جنبش در لبنان با محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران که آخرین روزهای فعالیت خود را در این کشور می گذراند، دیدار و گفت وگو کردند.

دو طرف در این دیدار آخرین تحولات در کشورهای عربی و اسلامی و فلسطین به ویژه توطئه معاهده قرن علیه این کشور توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار داده و هدف از این توطئه را پایان مساله فلسطین و لغو حق بازگشت آوارگان به سرزمین خود توصیف کردند.

احسان عطایا در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران با وجود فشارهایی که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون متحمل می شود، حمایت بزرگی از ملت و مساله فلسطین انجام داده است.

وی افزود: روابط جنبش جهاد اسلامی با جمهوری اسلامی ایران بسیار مطلوب است و تا زمان آزادی کامل سرزمین فلسطین ادامه خواهد یافت.

نماینده جهاد اسلامی در لبنان تصریح کرد: امیدواریم برادران ایرانی را پس از اخراج دشمن صهیونیستی در قدس آزاد شده ببینیم و با آنان در مسجد الاقصی نماز بخوانیم.

وی اظهار داشت: همه فشارهایی که علیه ملت فلسطین و همه همپیمانان آن به ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی اصلی مساله فلسطین صورت می گیرند، محکوم به شکست هستند.

احسان عطایا ادامه داد: ما همچنین پرچم آزادی فلسطین را به اهتزاز درمی آوریم تا به پیروزی دست یابیم زیرا فلسطین تنها با جهاد و مقاومت آزاد می شود.

وی تأکید کرد که فلسطین امروزه در برابر توطئه بزرگی به نام «معاهده قرن» قرار دارد و دشمنان به وسیله این توطئه می خواهند مساله فلسطین را نابود کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان ساخت: این توطئه به نتیجه نخواهد رسید چرا که پیروزی همیشه همراه مقاومت است و ملت فلسطین و همپیمانان آن می توانند همه توطئه های دشمنانه آمریکا و رژیم صهیونیستی را ناکام کنند.

همچنین هیأتی از اتحادیه احزاب و شخصیت های ملی لبنان با محمد فتحعلی به مناسبت پایان فعالیت وی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور دیدار کردند.

علی ظاهر به عنوان سخنگوی این هیأت گفت: از جمهوری اسلامی ایران به دلیل مواضع و حمایت قاطع از مقاومت اسلامی در لبنان و فلسطین و منطقه تشکر کرده و از دکتر فتحعلی نیز به دلیل تلاش های بزرگ برای تحکیم روابط میان دو کشور سپاسگزاریم.

وی تأکید کرد که در کنار جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت به مقابله با پروژه های آمریکایی و صهیونیستی ادامه خواهیم داد.

در پایان این دیدار نیز نشان افتخار اتحادیه احزاب و شخصیت های ملی لبنان با عنوان «مقاوم و مجاهد بمانید» به محمد فتحعلی تقدیم شد.

در ادامه دیدار محمد فتحعلی با مسئولان و شخصیت های لبنان، وی با حامد الخفاف نماینده آیت الله سیستانی در مجتمع فرهنگی امام صادق(ع) بیروت دیدار کرد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین