کد خبر: 186356833
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » ۵۰۳۴ سال حبس و بیش از یک میلیون دلار جریمه مالی آل‎خلیفه علیه زندانیان سیاسی در سال ۲۰۱۸
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

باقر درویش رئیس انجمن حقوق بشر بحرین اظهار داشت که بیش از 700 شهروند بحرینی از ابتدای سال 2018 میلادی با احکام ظالمانه مواجه شده اند.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ باقر درویش رئیس انجمن حقوق بشر بحرین اظهار داشت که بیش از 700 شهروند بحرینی از ابتدای سال 2018 میلادی با احکام ظالمانه مواجه شده اند.

وی در پایگاه اجتماعی توییتر نوشت: بر اساس این احکام ظالمانه، در مجموع 5034 سال و 5 ماه حبس علیه 707 شهروند بحرینی از ابتدای سال 2018 صادر شده است که همه این احکام به اتهام تجمع مسالمت آمیز و بیان دیدگاه های سیاسی بوده است.

باقر درویش تأکید کرد که علاوه بر احکام حبس، در مجموع بیش از یک میلیون دلار نیز جریمه مالی علیه شهروندان صادر شده است.

سازمان های حقوقی اعتقاد دارند که مقامات آل خلیفه از دستگاه قضایی برای هدف قرار دادن انقلابیان و حبس طولانی مدت آنها استفاده می کند.

مرکز حقوق بشر بحرین نیز خبر داد که مسئولان زندان جو مرکزی از تماس تلفنی 80 زندانی سیاسی با خانواده هایشان جلوگیری می کنند.

این مرکز اظهار داشت: خانواده های زندانیان سیاسی به شدت نسبت به وضع عزیزان خود نگران هستند زیرا خبرهای رسیده حاکیست که آنها حتی اجازه خروج از سلول های خود را ندارند.

مرکز حقوق بشر تأکید کرد: بیم آن می رود که عدم تماس تلفنی زندانیان سیاسی با خانواده ها ناشی از قانون جدید مدیریت زندان علیه زندانیان باشد.

..............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین