کد خبر: 186375069
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » الحیاه تعطیل شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

الحیاه، یکی از روزنامه های پیشروی جریان پان عربیسم که هفت دهه پیش در بیروت تاسیس شد، دفترش را در این شهر و دیگر مناطق خارج از منطقه خلیج فارس تعطیل کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این روزنامه عربستانی "مسائل مالی" را دلیل تعطیلی تمامی دفاتر خارجی خود همزمان با انتقال دفتر اصلی‌اش به دوبی اعلام کرده است. به گفته منابع رسانه‌ای، چاپ روزنامه الحیاة از اوایل همین ماه متوقف شده بود و تنها نسخه بین‌المللی آن به صورت آنلاین در دسترس قرار داشت.

منابع نزدیک به این روزنامه تاکید کردند، احتمال دارد این نشریه به زودی تنها در حوزه خلیج‌فارس برای خوانندگان همین منطقه منتشر شود. دفتر بیروت الحیاة حدود ۱۰۰۰ نیرو دارد که حدود نیمی از آنها روزنامه‌نگارانی هستند که برای نسخه بین‌المللی آن می‌نویسند. هنوز تکلیف این حجم از نیروها مشخص نیست.

الحیاة را یک روزنامه‌نگار لبنانی در سال ۱۹۴۶ تاسیس کرد. این روزنامه برای اولین بار در ۱۹۷۶ تعطیل شد که یک سال پس از بروز جنگ داخلی ۱۵ ساله لبنان بود. این روزنامه مجددا ۱۹۸۸ در لندن آغاز به کار کرد و دو سال بعد یک شاهزاده سعودی به نام خالد بن سلطان آن را خرید. دفتر این روزنامه در لبنان سال‌ها درگیر بحران بود و برای تطبیق با دوره دیجیتال و مقابله با سختی‌های اقتصادی تلاش می‌کرد.


برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین