کد خبر: 186375815
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » رقابت چشمگیر در گرایش های رسانه ای سومین جشنواره حقوق بشر آمریکایی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

بخش های رسانه ای سومین جشنواره بین المللی حقوق بشر آمریکایی شامل اپلیکیشن های موبایلی، صفحات مجازی، ایده پردازی بازی های رایانه ای و نماهنگ با استقبال بسیار خوب فعالان رسانه ای مواجه شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، محسن معصومی ورکی مدیر رسانه‌ای این جشنواره ضمن اعلام این خبر گفت: با وجود اینکه گرایش‌های رسانه‌ای برای اولین بار در این جشنواره فراخوان شده است اما با استقبال چشگیر هنرمندان و فعالان رسانه‌ای سراسر کشور مواجه شده است. به گونه‌ای که کمیت و کیفیت قابل توجه آثار داوری و انتخاب نفرات برگزیده را بسیار دشوار و حساس نموده است.

 
معصومی با اشاره به اینکه گرایش اپلیکیشن‌های موبایلی، صفحات مجازی، ایده‌پردازی بازی‌های رایانه‌ای و نماهنگ دارای ابعاد بسیار تخصصی است، افزود: با وجود تخصصی بودن این گرایش‌ها، علاقمندان آثار بسیار خوبی به لحاظ کمی و کیفی در جشنواره شرکت داده‌اند. به ویژه بخش ایده‌پردازی بازی‌های رایانه‌ای با موضوع حقوق بشر آمریکایی علارغم تخصصی بودن با استقبال خوبی مواجه شده و امیدوار هستیم از برخی از آنها جهت تولید بازی رایانه ای نیز حمایت گردد.

 
وی همچنین در خصوص تعداد شرکت کنندگان و آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره گفت: شرکت‌کنندگان سومین دوره به دو گروه هنرمندان داخلی شامل 574 نفر با  1270 اثر و هنرمندان خارجی شامل 215 نفر شامل 611 اثر تقسیم می‌شوند که مجموعاً 1885 اثر از 789 هنرمند دریافت شده است و نسبت به دوره قبل  چه در تعداد هنرمندان و چه در تعداد آثار دریافتی رشد بیش از 50 درصد داشتیم.

 
معصومی همچنین از شرکت بیش از 70 نماهنگ و چندین اپلیکیشن تخصصی موبایلی در این جشنواره خبر داد که همگی با موضوع حقوق بشر آمریکایی تولید و ارائه شده‌اند.

 
معصومی درباره حضور هنرمندان خارجی در اختتامیه جشنواره گفت: علاوه بر هنرمندان، میزبان برخی چهره‌های ادبی و اندیشمندان خارجی خواهیم بود، آنهایی هم که امکان حضور ندارند، از طریق اسکایپ میزبانشان هستیم. البته شنیده‌ایم روحیه ضدآمریکایی برای برخی هنرمندان خارجی تبعاتی هم در پی داشته است.

 
 
اختتامیه و مراسم اهداء جوایز سومین جشنواره علمی- هنری و همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی با حضور مسئولین، اندیشمندان و هنرمندان داخلی و خارجی روز سه شنبه 12 تیرماه 1397 از ساعت 17:30همزمان با روز «افشای حقوق بشر آمریکایی» در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار می شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین