کد خبر: 186392192
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » یک روزنامه مهم عربستانی محدود شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

یکی از روزنامه های پیشروی جریان پان عربیسم که هفت دهه پیش در بیروت تاسیس شد، دفترش را در این شهر و دیگر مناطق خارج از منطقه خلیج فارس تعطیل کرد.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه "الحیاة" که از مهم ترین رسانه های مکتوب طرفدار آل سعود بود، کار خود را محدود کرد.

این روزنامه دفترش در شهر بیروت و دیگر مناطق خارج از منطقه خلیج فارس را تعطیل و دفتر اصلی‌اش را به دوبی منتقل کرد. دلیل این کار "مسائل مالی" اعلام شده است.

به گفته منابع رسانه‌ای، چاپ روزنامه الحیاة از اوایل همین ماه متوقف شده بود و تنها نسخه بین‌المللی آن به صورت آنلاین در دسترس قرار داشت.

منابع نزدیک به این روزنامه احتمال دادند این نشریه بزودی تنها در حوزه خلیج‌فارس برای خوانندگان همین منطقه منتشر شود. دفتر بیروت الحیاة حدود ۱۰۰۰ نیرو دارد که حدود نیمی از آنها روزنامه‌نگارانی هستند که برای نسخه بین‌المللی آن می‌نویسند. هنوز تکلیف این حجم از نیروها مشخص نیست.

الحیاة را یک روزنامه‌نگار لبنانی در سال ۱۹۴۶ تاسیس کرد و به عنوان یکی از روزنامه‌های پیشروی جریان پان‌عربیسم محسوب می شد و دفتر مرکزی آن در بیروت بود. این روزنامه برای اولین بار در ۱۹۷۶ تعطیل شد که یک سال پس از بروز جنگ داخلی ۱۵ ساله لبنان بود. این روزنامه مجددا ۱۹۸۸ در لندن آغاز به کار کرد و دو سال بعد یک شاهزاده سعودی به نام «خالد بن سلطان» آن را خرید. 

رویکرد ضد خط مقاومت این روزنامه، آن را به رسانه ای منفور در لبنان تبدیل کرده بود. دفتر این روزنامه در لبنان سال‌ها درگیر بحران بود و برای تطبیق با دوره دیجیتال و مقابله با سختی‌های اقتصادی تلاش می‌کرد.

...........................
پایان پیام/ 101

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین