کد خبر: 186402929
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » روسیه: سفارت خود را به قدس انتقال نخواهیم داد/ `معامله قرن` شکست خواهد خورد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فرستاده رئیس جمهوری روسیه به خاورمیانه تصریح کرد مسکو سفارت خود را به قدس منتقل نخواهد کرد، مگر بعد از آنکه توافق نهایی میان اسرائیل و فلسطین حاصل شود.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «میخائیل بوگدانف» فرستاده رئیس جمهوری روسیه به خاورمیانه و معاون وزیر خارجه روسیه در گفتگو با شبکه صهیونیستی "کان" نسبت به فرصت موفقیت آمیز بودن "معامله قرن" ابراز تردید کرد.

وی همچنین عنوان داشت: مسکو سفارت خود را به قدس منتقل نخواهد کرد، مگر بعد از آنکه به توافق نهایی میان اسرائیل و فلسطین دست یافته شود.

بوگدانف درخصوص انتقال سفارت روسیه از تل آویو به قدس گفت: اسرائیل کاملاً از موضع رسمی ما مطلع است، این مساله بار دیگر و به صورت ملموس در ماه آوریل گذشته مطرح شد و آن هنگامی بود که ما گفتیم که قدس غربی را به عنوان پایتخت اسرائیل و قدس شرقی را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت می‌شناسیم، اما این صحبت ما برخاسته از این بود که طرفین اسرائیلی و فلسطینی نیازمند دست‌یابی به توافقی پیرامون تمامی مسائل هستند و اگر توافقی درمورد وضعیت نهائی حاصل شود، ما سفارت خود را به قدس غربی انتقال خواهیم داد.

معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: کمیته چهار جانبه صلح خاورمیانه چندین نشست را با حضور وزرای خارجه برگزار کرد، اما پس از آن شرکای آمریکایی ما تصمیم گرفتند که فقط خودشان مسئول میانجیگری‌ها باشند و به ما اعلام کردند که همه چیز را خودشان انجام خواهند داد و بدون مشارکت ما، صرفاً نتایج را به ما اعلام کنند.

..........................
پایان پیام/ 101

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین