کد خبر: 186404180
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » کاش این حرفها را به دولتیان و دوستانتان می گفتید!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز پورنجاتی در صفحه اجتماعیش در مطلبی تحت عنوان "پوست خربزه را می شود خورد اما روی آن نباید سر خورد." به دوران زندان ماقبل از انقلاب اشاره کرده که در اوج محرومیت روزی یکی از هم بندی هایشان از بیرون برایشان میوه آورده و وی به همراه سایرین آن را با پوست خورده اند.

بنا بر این گزارش پورنجاتی در ادامه این خاطره آورده است که: "...با چه اشتیاق و ذوق زدگی و لذتی، خربزه ها را با پوست ، همچون کیک تولد، تکه تکه کردیم و جای شما خالی، نوش جان.
هنوز هر گاه نگاهم به خربزه ی سوسکی (پوست تیره) می افتد، یاد آن تابستان و لذت خربزه خواری با پوست برایم زنده می شود.
در شرایط ناجور محدودیت هایی که ملت، نقشی در ایجاد آن ها نداشته ، بیایید خربزه هامان را حتی اگر کم تعداد است، شده با پوست اما با هم بخوریم.
در روابط بینافردی کمی مهربان تر، کم توقع تر، خویشتن دارانه تر، منصفانه تر، خوش قول تر، همدلانه تر، رفتارهایی صرفا اخلاقی نیست. نوعی هنجار اجتماعی متمدنانه است. نشانه ای از ملت بودن."به گزارش عصر امروز اما خوب بود جناب پورنجاتی این سخنان را به دوستان هم حزبی اش که در راس کار هستند بیان می کردند. کسانی که در اوج مشکلات مردم چنان خندان با لباس مارک دار خارجی به تفرجگاههای تهران می روند! که انگار دیگر دلار 8000 هزار تومانی خاطر مبارکشان را مکدر نمی نماید!

یا مسئولانی که در اوج گرفتاری مردم و دست و پا زدن آنها در مشکلات اقتصادی بجای توجه به داخل و تولید ملی فقط به فکر واردات هستند و هنوز به این باور نرسیده اند که حل مشکلات داخلی تنها با ایجاد اشتغال و آنهم با حمایت از تولید داخل است نه چسبیدن به شرکتهای چند ملیتی که در لحظه های حساس کشور را رها کرده و فقط به فکر ضربه زدن به ایران و ایرانی هستند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین