کد خبر: 186481464
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » حواشی » ابنا » گنبد آهنین اسرائیل توان مقابله با حمله های موشکی حزب الله را ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
دبکا فایل:

وب سایت صهیونیستی دبکا فایل در گزارشی اذعان کرد سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین اسرائیل در برابر حمله های گسترده موشکی ناکارآمد است.

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ وب‌سایت دبکا فایل در مطلبی به ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به گنبد آهنین در برابر حمله‌های موشکی احتمالی اذعان کرد.

وب‌سایت دبکا فایل وابسته به محافل امنیتی اسرائیل در گزارش خود نوشت:‌ باتری‌های ضدموشکی گنبد آهنین برای پوشش همزمان دو جبهه شمالی (جولان) و جنوبی (نوار غزه) کافی نیست و اگر مرکز اسرائیل هدف حمله موشکی قرار گیرد باید شمار آنها افزایش یابد.

دبکافایل با اشاره به حملات راکتی گسترده اخیر گروه‌های مقاومت فلسطین افزود:‌ حماس در روزهای ۲۰ و ۲۷ ماه ژوئن بیش از ۱۰۰ موشک و راکت را از نوار غزه به سمت شهرها و روستاهای اسرائیل شلیک کرد. گرچه اعلام هشدارها و پناه‌ بردن افراد به پناهگاهها شمار زخمی‌ها را کاهش داد، اما این مسئله را نیز روشن کرد که باتری‌های گنبد آهنین دربرابرحملات گسترده و سنگین راکتی کارایی ندارند.

این وب‌سایت صهیونیستی در خصوص ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی اسرائیل در برابر حملات راکتی سنگین حماس می‌نویسد: از آنجایی که هم‌اکنون عملیات ارتش سوریه در مناطق جنوبی این کشور و مرزهای شمالی اسرائیل (جولان) در جریان است، بخش زیادی از سامانه دفاع موشکی به این منطقه منتقل شده است؛ به همین دلیل این سامانه در برابر حمله راکتی سنگین حماس کارایی نداشت. اگر مرکز اسرائیل هدف حمله موشکی قرار گیرد این نقص سامانه دفاع موشکی خسارات جبران‌ناپذیری به بار خواهد آورد.

دبکا فایل در ادامه تأکید می‌کند: ژنرال‌های ارتش و استراتژیست‌های اسرائیل از این واقعیت تلخ آگاه‌اند و به‌خوبی می‌دانند در صورت حمله موشک‌های نقطه‌زن، به ویژه از نوع موشک‌هایی که حزب‌الله در اختیار دارد،‌ گنبد آهنین در محافظت از تأسیسات راهبردی در سراسرمناطق اسرائیل ناکارآمد خواهد بود. این موشک‌ها می‌توانند از سوریه، لبنان، یا نوار غزه به سمت اسرائیل شلیک شوند.

این وب‌سایت امنیتی رژیم صهیونیستی در پایان به مقامات اسرائیل هشدار می‌دهد که این نقص سامانه دفاع موشکی باید هرچه زودتر رفع شود.

.................
پایان پیام/ ۲۱۸

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین