کد خبر: 186489248
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » استقبال کارفرمایان از قانون بخشودگی جرائم بیمه ای / ثبت درخواست بیش از ۵۰ هزار کارگاه برای بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از ثبت درخواست بخشودگی جرائم بیمه ای بیش از 50 هزار کارگاه در سطح کشور خبرداد و گفت: از طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب استقبال خوبی شده است.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید تقی نوربخش در سفر به استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به کارگاه‌های مشمول بخشودگی؛ اظهار داشت: 50 هزار کارگاه در سطح کشور مشمول بخشودگی جرائم بیمه شدهاند.

وی با اشاره به اینکه پنج هزار کارگاه در استان کرمان مشمول بخشودگی جرائم بیمه ای شده‌اند؛ افزود: از قانون بخشودگی جرائم بیمه‌‌ای کارفرمایان خوش حساب در سطح کشور استقبال خوبی شده است.

دکتر نوربخش یادآورشد: این قانون مزیت خوبی را در اختیار کارفرمایان قرار داده است تا بتوانند بدهی‌های خود را پرداخت کنند و بار هزینه‌های مالی خود را پایین بیاورند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: طرح بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان یکی از اقداماتی است که در سال جاری سازمان تامین اجتماعی برای حمایت از تولید به ویژه تولید داخلی انجام داده است.

دکتر نوربخش با اشاره به نتیجه اجرای چنین طرح‌هایی در اشتغال پایدار و بهبود کسب و کار در کشور؛ خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی اقدامات موثری از جمله بخشودگی جرائم، مشوق های اشتغال ، به کارگیری نیروهای تحصیل کرده و بازرسی یک ساله از دفاتر قانونی انجام داده است که مجموع این اقدامات سبب ثبات شغلی و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود.

علی حسینی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان در این بازدید با اشاره به اینکه پنج هزار کارگاه در سطح استان شامل بخشودگی جرائم شده‌اند؛ گفت: حدود 200 میلیارد تومان بدهی کارگاه‌های مشمول بخشودگی جرائم در سطح استان تعیین تکلیف شده که 70 میلیارد تومان آن شامل طرح بخشودگی شده است.

وی از افزایش 3.5 درصدی بیمه شدگان در استان کرمان نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: در استان کرمان 108 هزار خانوار مستمری بگیر وجود دارد که این سازمان ماهیانه مبلغ 130 میلیارد تومان کمک‌های کوتاه مدت و بلندمدت به مستمربگیران پرداخت می‌کند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان خاطرنشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی و اداره آب فاضلاب، شرکت زغال سنگ و سازمان اتوبوسرانی بیشترین جرایم بیمه‌ای داشته‌اند که شامل بخشودگی جرائم شدند.

وی از وجود یک میلیون و 408 هزار نفر بیمه شده در استان کرمان که 44 درصد از جمعیت استان را تحت پوشش قرار می دهد خبرداد و از کارفرمایان خواست تا با پرداخت به موقع اقساط خود تامین اجتماعی را در انجام تعهدات یاری کنند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین