کد خبر: 186489307
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » دولت اجازه ندهد اجاره مسکن از تورم بیشتر شود
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

دیبرکل خانه صنعت با اشاره به وجود نقدینگی زیاد در کشورمان گفت: این پول ها در دست مردم عادی نیست بلکه سرمایه های نامشروع است که در جا های مختلف، انباشته شده است و این سرمایه ها در دست افراد غیر ملی و غیر موجه است که صاحبان اصلی این ثروت ها نیستند.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، دبیر کل خانه صنعت ​، معدن و تجارت ایران با اشاره به وجود نقدینگی زیاد در کشورمان افزود: این مسئله به ابزار پرقدرتی علیه اقتصاد و امنیت کشور تبدیل شده است.

 
سید محمدرضا مرتضوی در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به اینکه بخش بزرگی از رشد بخش صادرات حاصل تلاش‌های گذشته است، افزود: گاهی به علت نوسانات، ممکن است نرخ رشد بالا و پایین شود، اما شاخص پایدار رشد اقتصادی کشور، سال مالی است.

 
وی با بیان اینکه ­هر وقت فشار‌ها بیشتر می‌شود تلاش ما هم بیشتر می‌شود، ادامه داد: سرمایه اجتماعی یکی از تاثیر گذارترین مولفه‌ها برای بهبود اقتصاد است.

 
مرتضوی با بیان اینکه برخی نوسانات اقتصادی دلایل منطقی ندارد و این موضوع باید بررسی شود، افزود: ارزش پول ملی کشورمان بیش از نرخ کنونی است، زیرا جی دی پی ایران بر اساس قدرت خرید، 1500 میلیارد دلار است و بر اساس نرخ رسمی ارز، 500 میلیارد دلار است که این 2 عدد نشان می‌دهد ارزش پول ملی ما بیش از پیش در حال کاهش است و این روند، طبیعی نیست.

 
وی با اشاره به وجود نقدینگی زیاد در کشورمان ادامه داد: این پول‌ها در دست مردم عادی نیست بلکه سرمایه‌های نامشروع است که در جا‌های مختلف، انباشته شده است و این سرمایه‌ها در دست افراد غیر ملی و غیر موجه است که صاحبان اصلی این ثروت‌ها نیستند.

 
مرتضوی گفت: کسانی که سرمایه‌های نامشروع را دارند دائم در تصمیم گیری‌های کلان اقتصادی دخالت می‌کنند و دولت و اقتصادکشور را به چالش می‌کشند. 

 
وی تاکید کرد: باید از کسانی که انباشت سرمایه دارند بپرسند از کجا آورده اند؟ و او باید توضیح دهد ریشه پول و ثروتش از کجاست؟

 
مرتضوی گفت: دولت باید برنامه ریزی کند تا هیچ صاحب خانه‌ای حق افزایش اجاره بها به بیش از نرخ تورم را نداشته باشد تا کارگران بتوانند از پس هزینه‌ها برآیند.

 
دبیرکل خانه صنعت ​، معدن و تجارت ایران افزود: بدون نیروی کار راضی، پیشرفت حاصل نمی‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین