کد خبر: 186502197
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » بازرگانی و صنعت » پدال » قهرمانی ورشتاپن در روز خوب فراری!
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از پدال :

مکس ورشتاپن سرانجام نخستین قهرمانی فصل خود را در اتریش یعنی خانه اصلی تیم ردبول جشن گرفت. مسابقه‌ای پر افت و خیز و پرحادثه که با کنار رفتن هر دو راننده مرسدس نیز همراه بود. فراری نیز سکوهای دوم و سوم را از آن خود کرد.


در ابتدای مسابقه، دو راننده مرسدس به‌خوبی توانستند فاصله مناسبی با رقبا ایجاد کنند. سبقت زیبای بوتاس که در استارت جا مانده بود، در میانه رقابت رایکونن و ورشتاپن از هر دوی آنها، امیدهای مرسدس را برای کسب دو سکوی اول و دومی دوچندان کرده بود. فتل که با جریمه از رده ششم مسابقه را شروع کرده بود تا رده نهم هم عقب رفت.


اما اتفاقات اصلی با آتش‌سوزی خودروی رنوی نیکو هالکنبرگ آغاز شد. کمی بعد بوتاس در عین ناباوری با مشکل گیربکس و هیدرولیک خودرو ناچار به کناره‌گیری از مسابقه شد. در این هنگام همیلتون با فاصله‌ای بسیار خوب از ورشتاپن، پیشتاز مسابقه بود. حتی ورود ماشین ایمنی هم باعث از دست رفتن این برتری نشد. اما مشکل این بود که همیلتون در زمان حضور ماشین ایمنی برخلاف رقبای خود به پیت استاپ نرفت و تعویض تایرهای او باعث شد تا پشت سر راننده‌های فراری از پیت بیرون بیاید. با این حال مشکل در دوام تایرهای او باعث شد تا مجبور شود دوباره به پیت استاپ رفته و با تایرهای سوپرسافت بیرون آید.


ریکاردو، دیگر راننده تیم ردبول که دورهای بسیار سریعی در پیست می‌زد هم به علت مشکل فنی از مسابقه خارج شد. لوئیس همیلتون هم که البته از استراتژی تیمش ناراضی بود به علت مشکل ماشین نتوانست رقابت را تمام کند. در نهایت مکس ورشتپن جوان توانست از مجموعه همه این اتفاقات با خوش‌شانسی و تداوم سرعت خوب خود، سربلند بیرون آمده و برنده گرندپری سال 2018 اتریش باشد. با این وجود خوشحال‌ترین‌های این مسابقه، مدیران تیم فراری بودند که با امتیازات خوب این مسابقه و خسران مرسدس، با طالعی سعد به صدر جدول صعود کردند.

کیمی رایکونن از فراری، سریع ترین مرد مسابقه


همیلتون با از دست دادن امتیازات این مسابقه، رده نخست جدول این فصل را نیز فعلاً به فتل واگذار کرده و البته تنها با یک امتیاز کمتر در تعقیب رقیب خود قرار دارد. بوتاس نیز از بین 5 راننده نخست خارج شده و به رده ششم سقوط کرد و در عوض ورشتاپن با 93 امتیاز، پنجم شده است.

جدول رانندگان فرمول یک در فصل 2018

رده‌بندی تیم‌های فرمول یک در فصل 2018

موضوع فاجعه‌بارتر برای تیم مرسدس هم اینکه برای نخستین بار در طول چند فصل اخیر، برتری این تیم در مسابقات نیز شکسته شد و اکنون مرسدس با 10 امتیاز اختلاف در سایه فراری قرار دارد.

[دانلود ویدئو]

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین