کد خبر: 18654137
تاریخ انتشار: چهارشنبه 02 دي 1394
خانه » سایت های خبری » البرزبان » چرا مدارس چهارشنبه تعطیل نشد؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
آلودگی هوا مهمتر است یا استقبال پرشور؟!

در حالیکه موج آلودگی هوا در تهران پایدار است و روزهای ابتدای هفته تا روز سه شنبه برای مدارس تعطیل شد ولی روز چهارشنبه تعطیل اعلام نشد.

به گزارش چی 24 به نقل از البرزبان:

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، کمیته اضطرار با تشکیل جلسه ای تشخیص داد که روز چهارشنبه برای مدارس، پیش دبستانی ها و مهدوکودک ها تعطیل نیست. این درحالیست که آلودگی هوا همچنان در تهران باقی مانده است.

تنها در شامگاه روز یکشنبه بارش اندک باران توانست تا مدتی هوا را تلطیف کند ولی دیگر خبری از باد و باران نبود و به همین خاطر روز های دو شنبه و سه شنبه نیز سایر مقاطع تحصیلی مدارس تعطیل اعلام شدند. آلودگی هوا در کلان شهرهای ایران به میزانی است که تنها راه  چاره، لطف خدا و بارش باران و وزش باد است. در غیر این صورت هیچ راهکار دیگری برای رفع اصولی این معظل اندیشیده نشده است.

همچنین، به خاطر شرایط ناسالم ناشی از پایداری آلودگی در تهران، کمیته اظطرار، روزهایی را تعطیل اعلام می کند تا با کاهش ترددها، آلودگی از این مقدار افزایش پیدا نکند. مدارس ابتدایی و متوسطه، از جمله بخش هایی هستند که در این روزها معمولا تعطیل می شوند.

شرایط آلودگی هوا در تهران به حدی خطرناک بود که روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه تعطیل اعلام شدند ولی آخرین روز مدارس در هفته یعنی چهارشنبه بنا بر دلایلی تعطیل نشد.

هرچند کمیته اضطرار اعلام کرده بود که چهارشنبه آلودگی کاهش پیدا کرده اما امروز معاون نظارت و پایش سازمان محیط زیست در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم، عنوان داشت: بر غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته افزوده شده است.

وی همچنین هوای امروز تهران را برای گروه های حساس، ناسالم اعلام کرد. محمد رستگاری افزود: شاخص‌ها عدد بالاتر از 135 را نشان می‌دهد اما شرایط به وضعیت اضطرار نرسیده است. با تمهیداتی که در روزهای گذشته اندیشیده شد این موج آلودگی کنترل شد و بیش از این افزایش پیدا نکرد.

بر این اساس، هوای تهران نسبت به روزهای گذشته تغییر نکرده و آلودگی تنها افزایش پیدا نکرده وگرنه همان موج آلودگی همچنان پایدار است. می توان نتیجه گرفت با توجه به اینکه هوای تهران با روزهای گذشته تفاوتی در میزان آلودگی نداشته، اصولا می بایست امروز نیز مدارس تعطیل اعلام می شدند اما برچه اساسی مدارس تعطیل نشدند، باید پاسخ را در جای دیگر جستجو کرد.

امروز چهارشنبه دوم دیماه که آخرین روز مدارس دانش آموزان محسوب می شود، رئیس جمهور مهمان مردم شهر ری است تا ضمن سخنرانی در ری به مسائل و مشکلات مردم نیز رسیدگی کند. ولی برای استقبال از روحانی، می بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا جمعیت قابل ملاحظه ای به پیشواز رئیس جمهور بروند.

معمولا رسم است با ورود یک مقام بلند پایه به استان یا شهری، دانش آموزان در مراسم استقبال حضور پیدا کنند. مدارس، کلاس های درس را تعطیل می کنند و دانش آموزان به صورت دسته جمعی به مراسم استقبال برده می شوند. به نظر می رسد میان عدم تعطیل شدن مدارس تهران وحومه در روز چهار شنبه و سفر حسن روحانی به شهر ری ارتباطی وجود داشته باشد.

 

منبع: فرهنگ نیوز

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین