کد خبر: 186546160
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر: فعلا شرایط آرام است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر: فعلا شرایط آرام است اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر با بیان اینکه شرایط فعلا آرام است، گفت: وقتی مردم به چیزی نیاز پیدا می کنند یا به آنها فشار می آید از روی ناچاری کف خیابان می آیند عیسی شرجی، نماینده شورای شهرستان خرمشهر در شورای استان خوزستان، رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر و عضو شورای روستای معاف، در گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه شرایط نسبتا آرام شده است، گفت: دو روز است

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:عیسی شرجی، نماینده شورای شهرستان خرمشهر در شورای استان خوزستان، رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر و عضو شورای روستای معاف، در گفت‌وگو با ايلنا با بیان اینکه شرایط نسبتا آرام شده است، گفت: دو روز است که شرایط کمی بهبود یافته ولی چند روز قبل شرایط بسیار حاد بود. اما فعلا از حالت شوری آب کاسته شده است.

شرجی با تاکید بر اینکه حدود چهار روز آب لوله‌کشی مردم خرمشهر، شور، تلخ و بدبو بود، افزود: مسئولان علت شوری آب را شکستگی لوله در مسیر هویزه مطرح کردند. البته هنوز آب کمی شور است و از نظر کیفیت مشکل دارد اما دیگر از روی ناچاری با شرایط کنار می‌آییم.

وی در خصوص ناآرامی‌ها و تنش‌هایی که به خاطر مشکل آب در خرمشهر به وجود آ‌مده بود، گفت: وقتی مردم به چیزی نیاز پیدا می‌کنند یا به آنها فشار می‌آید از روی ناچاری کف خیابان می‌آیند. کسانی که روبروی مسجد جامع تجمع کرده بودند، اکثر جوانان بین 15 تا 20 سال بودند. گرچه برخی از گفتگوها ازسوی نهادهای قانونی ملایم نبوده و آنها نیز نتوانستند با مردم مدارا کنند، به همین دلیل هم این مسائل پیش آمد. با این وجود از دو روزه گذشته شرایط آرام شد و دیگر تجمعی پیش نیامده است.

رئیس شورای بخش مرکزی خرمشهر با بیان اینکه در راستای آرام‌سازی فضا از ظرفیت‌های اجتماعی منطقه استفاده شده است، گفت:‌ روسای قبایل، عشایر، ان‌جی‌اوها، اعضای شورای شهر و دهیاران؛ همه را بسیج کردیم تا اوضاع را آرام کنند و در حسینیه‌ها و مساجد نیز جلساتی نیز برقرار کرده و با مردم صحبت کردیم. مسئولان هم به ما وعده‌هایی در خصوص تکمیل سد مخزنی غدیر 2 دادند تا مشکل آب با تکمیل غدیر 2 حل خواهد شد.

نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها و عضو شورای روستای معاف با تاکید بر اینکه شرایط در روستاها کماکان نامساعد است، افزود:‌ در روستاهای دهستان حومه شرقی و حومه غربی هنوز آب به شدت شور است و با تانکر به مردم آبرسانی می‌شود. به همین دلیل قرار شده یک خط لوله از تصفیه‌خانه‌های روستاها پمپاژ شود تا شرایط روستاها کمی بهبود یابد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین