کد خبر: 186550581
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » فرانسه در سرکوب قیام مردم مصر مشارکت داشته است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سازمان های حقوق بشر اعلام کردند فرانسه در سرکوب قیام مردم مصر مشارکت داشته است جهان > اروپا - همشهری آنلاین:چند سازمان مدافع حقوق بشر روز دوشنبه با صدور گزارشی ۶۴ صفحه ای، بطور مشترک اعلام کردند که فرانسه در سرکوب مردم معترض مصر در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ نقش بسیار فعالی داشته است. به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، در این گزارش مشترک سه سازمان مدافع حقوق بشر آمده است: فرانسه در خلال سال های 2010 تا 2016 میلا

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، در این گزارش مشترک سه سازمان مدافع حقوق بشر آمده است: فرانسه در خلال سال های 2010 تا 2016 میلادی سلاح های جنگی در اختیار دولت عبدالفتاح السیسی قرار داده است. ارزش سلاح ها و تجهیزات نظامی که فرانسه در اختیار دولت السیسی قرار داده است، بیش از 39 میلیون یورو بوده است که همه این تسلیحات و شبکه های نظارتی اطلاعاتی، برای سرکوب معترضان دولت استفاده شده است.

بر اساس این گزارش، فرانسه با در اختیار قرار دادن نرم افزارهای پیشرفته و تجهیزات رایانه ای به دولت السیسی، در ایجاد ساختار نظارتی به منظور سرکوب معترضان کمک کرده است.

کمک های مالی و نظامی دولت فرانسه به دولت مصر در حالیست که شورای امور خارجی اتحادیه اروپا در ماه آگوست 2013 از کشورهای عضو این نهاد خواسته بود تا صادرات هر نوع تجهیزاتی به مصر که از آن در سرکوب های داخلی استفاده شود، خودداری کنند.

همچنین سازمان عفو بین الملل در سال 2013 اعلام کرد که برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا و انگلیس در میان تامین کنندگان اصلی سلاح و تجهیزات پلیس مصر هستند که علیه معترضان مورد استفاده قرار می گیرند.

این سازمان با اشاره به کشتار صدها معترض مصری افزود این کشورهای اروپایی تصمیم اتحادیه اروپا به تعلیق صدور تسلیحات به مصر را سخره گرفته اند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین