کد خبر: 186550588
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » تاثیر یوگا بر حفظ سلامت کلیه ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

توصیه محققان؛ تاثیر یوگا بر حفظ سلامت کلیه ها زندگی > سلامت - همشهری آنلاین: یوگا یک شیوه درمانی است که به شکل موثری با تکنیک های تلفیقی آرامش سازی بدن و ذهن عمل می کند. به گزارش خبرنگار مهر، انجام منظم ورزش یوگا موجب بهبود سیستم اسکلتی-عضلانی می‌شود که موجب شکل دهی، حفاظت، ثبات و حرکت بدن می‌شود. این ورزش تاثیر مثبت بر سیستم عصبی خودمختار دارد که به استراحت، آرام سازی و هضم غذا کمک می‌کند. در نتیجه موجب بهب

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش خبرنگار مهر، انجام منظم ورزش یوگا موجب بهبود سیستم اسکلتی-عضلانی می‌شود که موجب شکل دهی، حفاظت، ثبات و حرکت بدن می‌شود. این ورزش تاثیر مثبت بر سیستم عصبی خودمختار دارد که به استراحت، آرام سازی و هضم غذا کمک می‌کند. در نتیجه موجب بهبود بسیاری از بیماری‌های سبک زندگی نظیر بیماری کلیوی می‌شود. در ادامه به برخی تاثیرات یوگا بر حفظ سلامت کلیه‌ها اشاره می‌شود.

  • تاثیرات یوگا بر کنترل دیابت در بیماران کلیوی: درمان منظم با یوگا به افزایش کنترل متابولیک قندخون، فشارخون و چربی‌ها کمک می‌کند. این کنترل قندخون به طورمستقیم منجر به کاهش احتمال ابتلا به بیماری کلیوی ناشی از دیابت می‌شود که در ۳۰ درصد تمام دیابتی‌ها متداول است. کنترل بیشتر قندخون همراه با یوگا موجب بهبود عملکرد کلیه‌ها در کنار سایر معیارها می‌شود.
  • یوگا موجب کنترل فشارخون در بیماران کلیوی می‌شود: ۸-۵ میلیمتر کنترل فشارخون در صورت انجام یوگا مشاهده می‌شود. کنترل فشارخون رکن اصلی درمان نارسایی کلیوی است.
  • یوگا به بیماران کلیوی مبتلا به بیماری قلبی کمک می کند: بیماری قلبی ۱۰ تا ۱۰۰ بار بیشتر در بیماران کلیوی شایع است، از این رو یوگا منجر به بهبود ضربان قلب، فشارخون و کلسترول می شود و در نتیجه احتمال بیماری قلبی در بیماران مبتلا به بیماری مزمن کلیوی کاهش می یابد.
  • تاثیر یوگا بر افسردگی در بیماران کلیوی: اکثر بیماران کلیوی و بیماران دیالیزی از افسردگی رنج می‌برند و تحمل مصرف داروهای ضدافسرگی را ندارند. یوگادرمانی همراه با مدیتیشن و پرانایاما (یوگا هندی) به کنترل افسردگی در این بیماران کمک می‌کند.
  • بیماری کلیوی و استخوان درد: بیماران کلیوی به دلیل تاثیر متابولیک و عدم تعادل هورمونی در غدد درون ریز در بیماران کلیوی، از درد رنج می‌برند و از آنجائی که نمی‌توانند مُسکن مصرف کنند، یوگادرمانی در کاهش علائم‌شان تاثیر دارد. حتی یوگا درمانی به کاهش علائم بیماران دیالیزی هم کمک می‌کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین