کد خبر: 186550595
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » سلبریتی ها روی صندلی علم سنج
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سلبریتی ها روی صندلی علم سنج سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون - همشهری آنلاین:فصل جدید برنامه «چرخ» از ۱۶ تیر ماه با تیم جدید به روی آنتن می رود. یکی از آیتم های این برنامه با عنوان «صندلی علم سنج»، در گفت وگو با هنرمندان و سلبریتی ها هفت باور رایج بین مردم را بررسی می کند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، سری جدید مجله علمی شبکه چهار سیما با عنوان «چرخ» از شنبه (۱۶ تیر ماه) به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه چهار، سری جدید مجله علمی شبکه چهار سیما با عنوان «چرخ» از شنبه (۱۶ تیر ماه) به تهیه‌کنندگی الهه بهبودی و با اجرای محمدرضا مقدسیان و حسین فروتن به صورت هفتگی شنبه‌ها ساعت ۲۱ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

الهه بهبودی تهیه‌کننده برنامه درباره رویکرد «چرخ» یادآور شده است که به بیان علم به زبان ساده و عمومی‌سازی علم همه اقشار جامعه و نه تنها قشر دانشگاهی می‌پردازند.

بهبودی گفت: سری جدید «چرخ» به رابطه علم با زندگی می‌‏پردازد و با حضور و کمک اساتید دانشگاهی به مسائل علمی زندگی روزمره مانند موضوعات مختلف سبک زندگی از دیدگاه علمی ولی به زبان ساده، می‌پردازیم.

تهیه‌کننده «چرخ» توضیح داد: در سری جدید «چرخ» که سردبیری آن را محمد جباری بر عهده دارد، ما به صورت هفتگی به یک موضوع می‌پردازیم. به‌ طور مثال در اولین قسمت از این مجله علمی با توجه به برگزاری جام جهانی موضوع فوتبال را انتخاب کرده‏‌ایم. بنابراین هم به سراغ این موضوع رفته‏‌ایم که آیا توضیح مفاهیم علمی با کمک موضوعات عامه‏‌پسندی مثل فوتبال، به ترویج علم در میان عامه کمک می‏‌کند و هم اینکه آیا پیشرفت تکنولوژی بازی فوتبال را زیباتر کرده یا خیر و با کمک کارشناسان این موضوعات را بررسی خواهیم کرد.

وی به بخش‌های مختلف برنامه اشاره کرد و گفت: «۷ خبر» یکی از بخش‌های برنامه است که اجرای آن را ژورنالیست‏‌های علمی که اعضای هیات تحریریه برنامه هم هستند بر عهده دارند و هفت خبر مهم علمی هفته را از دیدگاه برنامه انتخاب و بررسی خواهند کرد.

بهبودی ادامه داد: «علم به زبان ساده» نام یکی دیگر از بخش‌های برنامه هست که به سوالات علمی مردم در فضای مجازی و پیامک ها پاسخ می دهیم. در بخش «اتاق دانشمند» به سراغ اساتید و دانشمندان می رویم و مخاطبان را با سبک زندگی آنها آشنا می کنیم. در واقع دوربین برنامه به سراغ اتاق و فضای زندگی دانشمندان می رود تا مخاطبان با زندگی و دلبستگی آنها آشنا شوند.

بهبودی یکی از بخش‌های جذاب برنامه را «صندلی علم‌سنج» عنوان کرد و افزود: در این قسمت ما به سراغ سلبریتی‌ها و هنرمندان شاخصی می رویم که چهره علمی نیستند. محمد مومنی بازیکن اسبق تیم استقلال، مربی و کارشناس فوتبال و گیتی خامنه مجری نام آشنای کودکان، مالک سراج بازیگر و دکتر محمد نظری مجری از جمله این چهره ها هستند. در این بخش مهمان‌های ما به درستی یا نادرستی هفت باور رایج بین مردم (مانند اینکه آیا فقط از ۱۰ درصد مغزمان استفاده می‏کنیم؟ هویج قدرت بینایی را افزایش می‏دهد؟ دم مارمولک سمی است؟ و...)از دیدگاه خودشان پاسخ می‏دهند.

«چرخ» کاری از گروه دانش شبکه چهار سیما است که شنبه ها ساعت ۲۱ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین