کد خبر: 186550597
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » پلیس ۳۵۰ پناهجو را از دانشگاهی در شمال پاریس بیرون کرد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پلیس ۳۵۰ پناهجو را از دانشگاهی در شمال پاریس بیرون کرد جهان > اروپا - همشهری آنلاین:پلیس فرانسه بیش از ۳۵۰ مهاجر را از یک ساختمان دانشگاهی در حومه پاریس بیرون کرد. پلیس فرانسه بامداد سه شنبه بیش از ۳۵۰ مهاجر را که از حدود ۵ ماه پیش بطور غیرقانونی در بخشی از یک ساختمان متعلق به پردیس یکی از دانشگاه‌های این شهر در محله «سن سنت دنی» واقع در حومه شمالی پاریس اقامت داشتند، از این محل بیرون کرد. به  گزارش یورونیوز، تخل

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:پلیس فرانسه بامداد سه شنبه بیش از ۳۵۰ مهاجر را که از حدود ۵ ماه پیش بطور غیرقانونی در بخشی از یک ساختمان متعلق به پردیس یکی از دانشگاه‌های این شهر در محله «سن سنت دنی» واقع در حومه شمالی پاریس اقامت داشتند، از این محل بیرون کرد.

به  گزارش يورونيوز، تخلیه این ساختمان دانشگاه «پاریس ۸» به راحتی انجام نشد. پلیس پس از ورود به این محل با یک زنجیرۀ انسانی متشکل از حدود ۷۰ مهاجر روبرو شد که سعی داشتند مانع از بیرون راندن حدود ۳۰ مهاجر دیگر شوند. نیروهای پلیس درنهایت برای تخلیه محل از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

در مجموع ۱۹۴ پناهجو که هم اکنون پروسه پذیرش آنها در ادارات فرانسه در جریان است و ۱۶۰ مهاجر غیرقانونی دیگر از این محل تخلیه شدند.

این مهاجران که عمدتا مردانی جوان اهل غرب آفریقا، سودان و اریتره هستند، با اتوبوس به یک سالن ورزشی منتقل شدند تا به تدریج وضعیت هر کدام از آنها رسیدگی و مراحل اداری لازم انجام شود.

اسکان شماری از مهاجران قانونی در این مرکز با موافقت اولیه مسئولان دانشگاه انجام شده بود اما به تدریج بر شمار این افراد افزوده شده و حتی مهاجران غیرقانونی نیز به جمع آنها پیوسته بودند که همین موضوع مشکلاتی را برای کارکنان دانشگاه و دانشجویان بوجود آورده بود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین