کد خبر: 186550602
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » مراجعه ۳۵۰ فرد مسموم در رامهرمز به مراکز درمانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فرماندار رامهرمز گفت: براساس آخرین گزارش رسیده از مراجع مربوطه، از صبح روز شنبه تا بامداد دوشنبه 350 فرد مسموم شده ساکن در دهستان ابوالفارس رامهرمز به مراکز درمانی مراجعه کردند.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598، عبدالرضا احسانی نیا دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 75مورد مراجعه مجدد بوده که به دلیل بروز مجدد عوارض یا عدم بهبود کامل به مراکز درمانی مراجعه کردند.
وی ادامه داد: هم اکنون 78 نفر از مراجعه کنندگان در بیمارستان های سینا و نفت اهواز و رامهرمز بستری هستند.
وی افزود: مراجعات اخیر بیشتر مربوط به بزرگسالان است که علائم مسمومیت به دلیل مقاومت بالای بدنی آنان دیر بروز کرده اما مسمومیت کودکان در همان روزهای نخست به دلیل مقاومت پایین برنی آنان خود رانشان داد.
به گفته رئیس مرکز بهداشت خوزستان علت مسمومیت قطعا مصرف آب آلوده بوده زیرا مردم به دلیل قطعی 20 ساعته آب، از آب چشمه استفاده کرده و بعد از وصل شدن آب نیز چندین ساعت آب بدون کلر وارد شبکه شده است.
در حالی که رییس مرکز بهداشت استان عامل بروز این وضعیت را آلودگی آب عنوان می کند، مسوولان آب و فاضلاب روستایی استان هرگونه آلودگی آب را رد می کنند.
معاونت نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با رد ورود آب بدون کلر به شبکه درپی قطعی چند ساعته آب این دهستان، افزود: پس از بروز این مشکل کارکنان آبفای روستایی و بهداشت شهرستان رامهرمز در محل حاضر شدند و شبکه توزیع، انتقال و مخازن را مورد آزمایش قرار دادند.
علیداد کیانی ادامه داد: نتایج آزمایش ها نشان می دهد که میزان کلر در آب شرب این منطقه هشت دهم ppm است که مقدار استانداردی می باشد.
بر اساس این گزارش از صبح روز شنبه تا صبح روز یکشنبه 210 نفر از اهالی دهستان ابوالفارس رامهرمز از سه روستای شهید رایگانی، ستلون و کبوتری با علاءم اسهال خفیف و تب دچار مسومیت شده و به مرکز خدمات جامع سلامت روستایی باوج رامهرمز مراجعه کردند.
براساس آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395دهستان ابوالفارس از توابع رامهرمز2 هزار و 503 نفر جمعیت دارد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین