کد خبر: 186619896
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » آلوده کنندگان خاک مکلف به رفع آلودگی تا رسیدن به حد مجاز شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

با رای نمایندگان مجلس؛ آلوده کنندگان خاک مکلف به رفع آلودگی تا رسیدن به حد مجاز شدند شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:نمایندگان مردم در خانه ملت آلوده کننده خاک را مکلف به برطرف کردن آلودگی خاک تا رسیدن به حد مجاز کردند. به گزارش مهر، نمایندگان در نشست علنی یکشنبه، ۱۰ تیرماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک با ماده ۱۴ این لایحه با ۱۴۱ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش مهر، نمایندگان در نشست علنی یکشنبه، ۱۰ تیرماه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه حفاظت از خاک با ماده ۱۴ این لایحه با ۱۴۱ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده ۱۴این لایحه آمده است: در صورت بروز آلودگی خاک، آلوده کننده مکلف است مراتب را بلافاصله به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع دهد و با هماهنگی و تأیید اداره مذکور، آلودگی خاک را تا رسیدن به حدود مجاز برطرف کند. مستنکف از ارائه گزارش آلودگی موضوع این ماده با ارائه گزارش خلاف واقع، با حکم مراجع قضائی به جزای نقدی درجه (۸) موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین