کد خبر: 186658124
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » توطئه دشمن برای تعطیلی بازار قم خنثی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه کمیسیون های مجلس برای کمک به دولت فعال شده اند، گفت: درگیری داخلی موجب دلسردی و فشار بیشتر به مردم می شود و ما در مجلس به دنبال همدلی بیشتر میان قوا هستیم.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری دیشب در سومین نشست شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه اکنون شاهد یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم، اظهار کرد: باید خود را برای یک نبرد مهم‌تر آماده کنیم و در این راستا باید زمینه‌سازی لازم را انجام دهند.

 
وی با بیان اینکه کشور به دنبال دور زدن تحریم‌هاست، اضافه کرد: هر چند در شرایط اقتصادی کنونی نباید هزینه‌های اضافی داشته باشیم اما برای کنترل نرخ ارز و سکه دست و دلبازی غیرمتعارفی کردیم و حجم سکه و دلار را افزایش دادیم.

 
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دشمن به جنگ اقتصادی بزرگی وارد شده است به همین علت باید مدیریت جدی از خروج طلا، ارز و منابع مالی کشور جلوگیری و نقدینگی هزار میلیارد تومانی بازار را کنترل کنیم هر چند قابلیت کنترل این حجم سرمایه در بازار ارز، سکه و مسکن فقط توسط دولت امکان‌پذیر نیست.

 
وی از تشکیل شورای عالی با هدایت رهبری و حضور نمایندگان سه قوه یاد کرد و ادامه داد: به صورت هفته‌ای جلسات ویژه‌ای را با حضور شخصیت‌های تاثیرگذار برگزار می‌کنند تا اهداف مورد نظر را تحقق بخشند.

 
ذوالنوری با تاکید بر اینکه کمیسیون‌های مجلس برای کمک به دولت فعال شده‌اند، تصریح کرد: درگیری داخلی موجب دلسردی و فشار بیشتر به مردم می‌شود به همین علت در مجلس نیز به دنبال همدلی بیشتر میان قوا هستیم و در استان‌ها نیز نیاز به این وحدت، انسجام و همدلی بیشتر احساس می‌شود.

 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه شرایط کنونی قم مطلوب و امیدوارکننده است، گفت: امیدواریم این شرایط را حفظ و نقاط قوت را تقویت کنیم اما اگر فشارهای اقتصادی به زندگی مردم و بخش خصوصی وارد شود در جامعه شاهد شکل‌گیری، آشوب‌ها و اغتشاش‌ها خواهیم بود همانطور که این حرکت‌ها در تهران با هدایت دست نشانده‌های دشمن دنبال شد.

 
وی یادآور شد: دشمن در قم نیز به دنبال توزیع اطلاعیه‌هایی برای بستن بازار بود اما با هوشیاری بازاریان قمی این توطئه خنثی شد اما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که فشار به مردم موجب نارضایتی آن‌ها می‌شود.

 
ذوالنوری با بیان اینکه خدمت خالصانه‌تر، همدردی با مردم و حمایت بیشتر توسط نهادهای حمایتی باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد، گفت: مشکلات مردم در حوزه اقتصادی نسبت به گذشته بیشتر شده است به همین علت نیازمند تلاش مضاعف و همدلی هستیم.

 
وی خاطرنشان کرد: استحکام و توانمندی انقلاب اسلامی بیشتر از این است که حرکات دشمن بتواند موجب ضربه‌زدن به نظام شود اما باید توجه داشته باشیم که زندگی ما باید مشابه زندگی مردم باشد.

 
نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند تا با مشکلی روبه رو نشویم، عنوان کرد: مدیریت منابع و مصرف بهینه باید مورد توجه قرار گیرد، نباید با هزینه‌های اضافی نمکی بر زخم مردم بپاشیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین