کد خبر: 186661706
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » تخصیص ارز در بحران کنونی به واردات موز توجیه ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
پاپی زاده:

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس، گفت: در شرایط فعلی که بحران تامین ارز داریم تخصیص ارز برای کالاهایی مانند موز توجیه ندارد.

عباس پاپی‌زاده بالنگان در خصوص تخصیص 36 میلیون یورو به واردات موز، اظهار داشت: کشور ما جز تولیدکنندگان موز است، موز چابهار شاید به لحاظ اندازه کوچکتر باشد اما از نظر کیفیت، طعم، مزه و بود به شدت از موزو وارداتی کیفیت بالاتری دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه به جای اینکه در زمینه موز تولید داخل سرمایه گذاری شود شاهد افزایش واردات این محصول هستیم، گفت:  در شرایط فعلی که بحران تامین ارز داریم تخصیص ارز برای کالاهایی مانند موز توجیه ندارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه می‌توان از منابع ریالی داخلی برای توسعه میوه‌های مورد نیاز مانند موز استفاده کنیم، ادامه داد: ارز را نگه داریم برای کالاهای استراتژیک و حساسی مانند دارو که در مواقع حساس به آنها نیاز داریم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه کالاهای اساسی تعریف خاص خود را دارند اما موز و آناناس در میان کالاهای استراتژیک قرار ندارند و کالاهای قابل جایگزین هستند، خاطرنشان کرد: میوه موز را می‌توان با میوه‌های بسیاری که وجود دارد جایگزین‌ کنیم.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین