کد خبر: 186662430
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » عصر امروز » عربستان از اوپک خارج می‎شود؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران خروج عربستان از اوپک را بعید دانست.

به گزارش چی 24 به نقل از عصر امروز: به گزارش عصر امروز، رضا پدیدار گفت: براساس مطالعات و اطلاعات، اوپک توان افزایش تولید در شرایط اضطراری حدودا 700 تا 800 هزار بشکه دارد؛​­ بنابراین اگر عربستان ­هم بخواهد، توان افزایش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت را ندارد.

 
رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران افزود: طرح فریز نفتی در اجلاس یکصد و هفتاد و دوم و یکصد و هفتاد و سوم با اجماع اعضا صورت گرفته است و نمی‌توان آن را نقض کرد.

 
وی با بیان اینکه بعید است عربستان از اوپک خارج شود، گفت: اگر قرار بود عربستان خارج شود، اجماع کنونی در اوپک شکل نمی‌گرفت و عملا نه سقف تولید رعایت و نه به سهمیه ها توجهی می‌شد و اوپک هم نمی‌توانست جایگاهش را در اقتصاد انرژی دنیا برای خودش حفظ کند.

 
پدیدار افزود: بر اساس مذاکرات گذشته، همه 14 کشور اوپک و 11 کشور غیراوپکی اعلام کرده‌اند که سقف اوپک را رعایت می‌کنند. من تصورم نمی‌کنم عربستان از اوپک خارج شود مگر اینکه اتفاق غیر‌معقولی بیافتد که عملا پذیرفته نیست.

 
وی با ابراز تاسف از ورود سیاست به اقتصاد انرژی گفت: متاسفانه در 10 ساله اخیر با ورود سیاست به اقتصاد،​ انرژی بخشی از مکانیسم‌های رفتاری اعضا در هم ریخت اما خوشبختانه اخیرا اوپک جان تازه‌ای به خودش گرفته و توانسته است با رعایت سقف تولید باعث افزایش قیمت نفت شود.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین