کد خبر: 186663172
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » پارک ملی گلستان دچار آتش سوزی شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از وقوع سه فقره آتش سوزی در پارک ملی گلستان و تداوم آن خبر داد.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس با اعلام خبر آتش سوزی در پارک ملی گلستان، گفت: دو مورد این آتش سوزی‌ها از عصر روز گذشته در پارک ملی گلستان آغاز شده بود به طور کامل مهار شد و از عصر امروز جنگل‌های حاشیه تونل و پیچ سلیمان کشته در پارک ملی گلستان دچار آتش سوزی بسیار وسیعی شده است.

به گزارش مهر، وی با تشریح تلاش‌ها برای مهار این آتش سوزی‌ها، گفت: آتش سوزی در برخی از نقاط مانند دیوار سنگی و دوراهی دشت به دلیل گرمای زیاد هوا و وزش شدید باد در حال گسترش است.

عبدوس افزود: علاوه بر نیرو‌های یگان محیط زیست، نیرو‌های مردمی استان‌های گلستان و خراسان شمالی در اطفای این حریق همکاری دارند.

وی گفت: گرمای بی سابقه هوا در چند روز گذشته و وزش باد در این منطقه، باعث گسترش دامنه آتش سوزی شده است و کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق جنگلی نیز باعث شده تا اطفای حریق با کندی و با مشکل بیشتری مواجه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان خاطرنشان کرد: ابتدا در تلاشیم تا اطفای کامل در خصوص این حریق صورت پذیرد و پس از آن تیم کارشناسی علل و میزان مساحت حریق را اعلام خواهد کرد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین