به گزارش پایگاه 598 به نقل از خراسان، دراین باره پایگاه هفته نامه مثلث مدعی شد در بسته برجامی پیشنهادی اروپا به ایران، اروپا خرید یک میلیون بشکه نفت از ایران را تضمین خواهد کرد و در قبال آن از کانال مشخصی به ایران ارز پرداخت می شود. به نوشته این نشریه اروپا پذیرفته است که میزان ۱۰ میلیارد دلار در ایران سرمایه‌گذاری کند. این پایگاه خبر داده که این بسته پیشنهادی قرار است در هفته آینده به‌صورت رسمی رسانه‌ای و اعلام شود. مثلث مدعی شده است: هم اکنون تیم مذاکره‌کننده نگاه مثبتی به این بسته پیشنهادی دارد. با این حال درباره این بسته هنوز اخبار رسمی منتشر نشده است.دراین باره ولی ‌ا... نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به خانه ملت گفت: هنوز جزئیات این بسته مشخص نیست و پس از ارائه آن، می‌توان در این زمینه اظهار نظر کرد. به گزارش ایرنا روز گذشته دکتر روحانی رئیس جمهور کشورمان هم که برای سفر از پیش تعیین شده به اتریش و سوئیس به اروپا رفت، پیش از ترک ایران گفت: قرار است در روزهای آینده اروپایی‌ها بسته پیشنهادی خود را برای تداوم برجام ارائه کنند که درباره آن با سران اتریش به عنوان رئیس اتحادیه اروپا گفت و گو خواهیم کرد.

 فلاحت پیشه:اگر بسته اروپا ناشی از تعارفات با آمریکایی ها باشد، نمی پذیریم

همزمان رئیس جدید کمیسیون امنیت ملی خطاب به اروپا هشدار داد: اگر بسته پیشنهادی اروپایی‌ها تنها ناشی از تعارفات با آمریکایی‌ها و ملاحظات شرکت‌هایشان باشد، مورد تایید ما نخواهد بود. به گزارش خانه ملت فلاحت پیشه در عین حال افزود: اگر این بسته در جهت حل مشکلات شرکت‌های اروپایی و آمریکایی تدوین شود و منافع ایران را در درجه سوم خود قرار دهد، تاثیری در حفظ برجام نخواهد داشت. وی با تاکید براین که امکان منطقه‌ای، قانونی و حقوقی بین‌المللی برای اروپایی‌ها وجود دارد که از سیاست ضدتحریمی ایران حمایت کنند، گفت: این موضوع تنها نیاز به عزم و اراده سیاسی اروپایی‌ها دارد که امیدواریم سکوت چند هفته اخیر بدین معنا نباشد که آن ها تنها یک سری کلیات را جمع‌آوری و به ما ارائه کنند.

هشدار به هیئت نظارت بر جام

او همچنین در گفت و گو با میزان با هشدار به هیئت نظارت بر اجرای برجام، از درخواست جلسه این کمیسیون با هیئت نظارت خبر داد و تاکید کرد اگر این جلسه تشکیل نشود، موضوع از قالب هایی چون تذکر در مجلس پیگیری می شود. فلاحت پیشه دراین باره گفت: از برخی افراد دعوت رسمی صورت خواهد گرفت و اگر به این دعوت توجهی نشود ما این مسئله را در قالب تذکر در صحن بیان خواهیم کرد.