کد خبر: 186673774
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » نوجوانان تایلندی در عمق یک کیلومتری زمین کشف شدند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

پس از 9 روز ناپدیدی؛ نوجوانان تایلندی در عمق یک کیلومتری زمین کشف شدند اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:دوازده عضو تیم فوتبال پسرانی در تایلند به همراه مربی شان ۹ روز پس از آنکه درون غاری در بخش شمالی تایلند به دام افتاده بودند، زنده پیدا شدند. براساس گزارش CNN، فرماندار استان چیانگ‌رای اعلام کرد این 13 نفر عصر روز دوم جولای در نهایت سلامت پیدا شداند و اکنون امدادگران برای خروج آنها از غار خود را آماده می‌کنند..

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:براساس گزارش CNN، فرماندار استان چيانگ‌راي اعلام كرد اين 13 نفر عصر روز دوم جولاي در نهايت سلامت پيدا شداند و اكنون امدادگران براي خروج آنها از غار خود را آماده مي‌كنند..

اين تيم فوتبال در فاصله 396 متري از منطقه‌اي مرتفع در درون يك غار به دام افتاده‌اند. اين پسران كه 11 تا 16 ساله‌اند،‌همگي عضو تيمي به نام وايلد بور هستند كه روز شنبه 23 ژوئن 2018 وارد مجموعه غارهاي تام لانگ نانگ نون شدند اما در ميان راهروهاي تاريك اين تونل گم شدند و باران شديد و آب‌گرفتگي آنها را از مسير اصلي منحرف كرد.

تیم فوتبال

گروه امداد بين‌المللي متشكل از اعضاي نيروي دريايي تايلند و امداد‌گراني از آمريكا، چين، استراليا و بريتانيا براي نفوذ به غاري به نام پاتيا بيچ كه تصور مي‌شد پسران به آن پناه برده‌اند بايكديگر همكاري كردند. امداد‌گران تمركز خود را روي اين غار قرار دادند زيرا احتمال مي‌دادند پسران و مربي‌شان براي نجات از سيلابي كه باران شديد به راه انداخته بود،‌به اين منطقه از سيستم غار پناه خواهند برد.

اما زماني كه امدادگران به اين منطقه رسيدند مشاهده كردند كل آن به زير آب رفته‌است. اما امدادگران دست از جستجو برنداشتند تا در نهايت در فاصله 400 متري از پاتيا بيچ،‌ توانستند تيم فوتبال را در شيبي گل‌آلود پيدا كنند. منطقه‌اي كه تيم فوتبال در آن كشف شد 800 تا دو كيلومتر زير سطح زمين بود.

تیم فوتبال

باوجود اينكه كشف مكان اين تيم موفقيتي بزرگ به شمار مي‌رود،‌ اما عمليات امداد و نجات هنوز به پايان نرسيده‌است، و پزشكان بايد ابتدا وارد غار شوند و سلامت نوجوانان را بررسي كنند.

سپس بايد تمامي آب موجود در تونل‌ها خالي شده و 13 نفر از درون غار خارج شوند. اكنون امدادگران به دنبال راهكاري براي فرستادن پزشك و پرستار به درون غار هستند. تيم امداد همچنين به ذخيره چهار ماه آذوقه نياز دارند و بايد به پسران غواصي ياد دهند و تا پيش از جابه‌جايي بايد از سلامت كامل آنها اطمينان حاصل شود.

 احتمال داده مي‌شود اين نوجوانان براي روز‌ها روي زمين دراز كشيده باشند از اين رو گرماي بدن خود را از دست داده‌اند و به گرما نياز دارند و تا 12 ساعت توانايي كافي براي جا‌به‌جا شدن را نخواهند داشت. پس از بازتواني نوجوانان، مرحله دشوار احتمالي بعدي آموزش دادن غواصي به آنهاست زيرا براي خروج از غار بايد به دليل آب گرفتگي به زير آب بروند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین