کد خبر: 186682437
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » مشارکت شهرداری تهران با شرکت های دانش بنیان
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

مشارکت شهرداری تهران با شرکت های دانش بنیان شهر > شهردار - همشهری آنلاین:محمدعلی افشانی در حاشیه بازدید از یک دانش بنیان گفت: با توجه به موفقیت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راه اندازی شرکت های دانش بنیان، جلسه ای را با معاون علمی و فناوری برگزار کردیم و قرار شد به صورت مشترک در تهران به ویژه در محله های کم برخوردار سوله، زمین یا ساختمان های قدیمی مورد توافق را در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار دهیم.

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین: 

سيد محمد علي افشاني، شهردار تهران در حاشيه بازديد از مرکز پرسیس‌ژن اولین شتاب‌دهنده زیست‌فناوری پزشکی کشور  و کارخانه نوآوری و مرکز نوآوری دانشگاه شریف گفت: هدف از این اقدام را ایجاد اشتغال، حیات و جنبش و تحرک در شهر به ویژه در مناطق محروم معرفی کرد و گفت: همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و ایجاد شهر هوشمند موجب می‌شود تا سرمایه اصلی کشور که جوانان هستند ماندگار شوند و با استفاده از دانش خود به عاملی برای توسعه کشور تبدیل شوند. ضمن اینکه این امر به صرفه‌جویی در صادرات ارز و افزایش تولیدات داخلی می انجامد.

شهردار تهران گفت: بحث شهر هوشمند یکی از موضوع‌هايی بود که در شورای شهر مطرح کردم و لازمه تحقق آن استفاده از دانش و تکنولوژی روز دنیا است.

به گزارش شهرنوشت،افشانی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این‌که استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان چه سودی برای شهرداری تهران دارد، گفت: تجاری سازی یک اختراع و‌رود آن به بازار نیاز به بازه زمانی طولانی دارد، در این شرایط شهرداری درصدد است امکاناتی را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهد و در مقابل درصدی از سود شرکت ها برای شهرداری باشد. نکته مهم این است که از آن جا که جوانان در ابتدای کار سرمایه ندارند، مدیریت شهری سود خود را در مرحله تولید دریافت می کند.

شهردار تهران در پایان اظهار کرد: البته سود اصلی برای شهرداری تهران از حضور در چنین پروژه هایی ماندگاری جوانان و بازگشت حیات به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد است.
عكس‌ها از هادي زند،ايسنا

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین