کد خبر: 186688424
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » 598 » استارت«سوریه سازی ایران»از توهم تا واقعیت / انقلاب اسلامی یک بار دیگر دشمنان مسلح خود را در خیابان ها خواهد دید؟
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
بازنمایی طرح عبور از روحانی اصلاح طلبان و براندازان؛

در ماه های گذشته درباره طرحی بنام «هانسون» زیاد مطلب شنیده بودیم که در آن قرار بود آمریکا طی یک برنامه حساب شده و با فشار اقتصادی، تعادل روانی مردم را بر هم زده و با گرانی افسارگسیخته زمینه بروز چالش های امنیتی در سطح خیابان های شهرهای بزرگ را فراهم آورد. امروز این دومینوی خطرناک بین اصلاح طلبان و دولت حسن روحانی با طرح عناوینی چون عدم کفایت سیاسی به نقطه اوج خود نزدیک می شود.

به گزارش چی 24 به نقل از 598:
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، در ماه‌های گذشته درباره طرحی بنام «هانسون» زیاد مطلب شنیده و خوانده بودیم که در آن قرار بود هیئت حاکم آمریکا طی یک برنامه حساب‌شده و با فشار اقتصادی تعادل روانی مردم را بر هم زده و با القای ناامنی معیشتی و گرانی افسارگسیخته زمینه بروز چالش‌های امنیتی در سطح خیابان‌های شهرهای بزرگ را فراهم آورد.

بازه زمانی این حرکت نیز خردادماه و تیرماه سال 1397 اعلام‌شده بود و هدف از آن تغییر رفتار و تغییر رژیم با استفاده از شرایط بومی و فرهنگی ایران بوده است.

امروز که این سطور را برای شما به رشته تحریر می‌آوریم این دومینوی خطرناک بین اصلاح‌طلبان و دولت حسن روحانی با طرح عناوینی چون عدم‌کفایت سیاسی – اقتصادی و سوء مدیریت رئیس دولت یازدهم و دوازدهم به نقطه اوج خود نزدیک می‌شود و نکته جالب قضیه نیز در اینجاست که اصولگرایان هم با قرار گرفتن در عقبه روحانی تلاش می‌کنند تا او را به اردوگاه خویش بکشانند و سه سال باقی‌مانده از عمر دولت را با کنار زدن حریف به‌آرامی و بهره‌برداری از جایگاه سیاسی و اقتصادی قوه مجریه از سر بگذرانند البته در اینکه این چرخش مواضع سیاسی روحانی و موضع‌گیری‌های باب میل اصولگرایان یک بازی سیاسی است و یا از واقعیت عبور اصلاح‌طلبان از روحانی حکایت دارد و یا اینکه اصولگرایان حاضر می‌شوند تا ریسک شکست‌های اقتصادی – سیاسی دولت تدبیر و امید را که باگذشت زمان چشم‌اندازهای آن به‌وضوح قابل‌رؤیت می‌گردد را خواهند پذیرفت!

سه سال باقی‌مانده دولت روحانی و وضعیت خطرناک بی‌برنامگی و فقدان استراتژی و بسترهای مناسب مقابله با تحریم‌های پیش روی باعث می‌شود تا ریسک‌پذیری اصولگرایان بالا برود و آنان بپذیرند که به هر نحو ممکن دولت روحانی را در برابر هجمه اصلاح‌طلبان موردحمایت قرار دهند خصوصاً اینکه هنوز از انتخابات سال 96 ریاست جمهوری مدت‌زمان زیادی نگذشته و پایگاه اجتماعی روحانی اگر درست مدیریت شود با پایگاه رأی اصولگرایان که شانزده میلیون رأی رئیسی را شامل می‌گردد می‌تواند قدر و قیمت این ریسک را بیفزاید درهرحال می‌خواهیم بابیان عناوین رخ‌داده در دو ماه گذشته تاکنون، این پازل خطرناک را در کنار هم چینش کرده و طرح کلی عبور از روحانی اصلاح‌طلبان و براندازان یادشده را بازنمایی کنیم.

خوشبختانه طلیعه وحدت در ساختار سیاسی کشور و جریان‌های سیاسی در چند روز گذشته فروزان‌تر از همیشه دیده می‌شود اما اطمینان یافتن طرفین در اینکه چقدر صداقت در طرف دیگر وجود دارد یا خیر نیازمند گذر زمان و رصد مناسب حوادث سیاسی است.

علی ایحال این حرکت‌های میدانی در دو ماه گذشته عبارت بودند از:

1- درگیری و چالش‌های خیابانی در استان‌های مرزی و مهم ازنظر اقتصادی کشور. (خوزستان و کردستان و...) به‌منظور القای ضعف و ناتوانی جمهوری اسلامی در برقراری امنیت کشور همسو با رسانه‌های معاند داخلی و خارجی.

2- تظاهرات خیابانی در مرکز اقتصادی کشور یعنی بازار تهران و اجرای نمایش همراهی بازاریان با فتنه گران که می‌توان این ادعا را در شعارهای سیاسی فتنه گران در حوادث بازار تهران به عینت مشاهده کرد.

3- رهاسازی افسارگسیخته قیمت اقلام و کالاهای موردنیاز اقشار مختلف به روند ساعتی و روزانه.

4- عدم کنترل و ناتوانی در کنترل بازار ارز و طلا حتی در ابعاد ساعتی آن و سرمایه خواری عده‌ای محدود به قیمت فلاکت اقشار زیادی از مردم که سرمایه‌های کم خود را در این مواقع به سمت بازار ارز و طلا هدایت می‌کنند.

5- بروز درگیری‌های مرزی و احتمال ورود سلاح به کشور و استفاده آن در اغتشاشات خیابانی که در حوادث روزهای اخیر خرمشهر شاهد آن بودیم و این احتمال که این روند در دیگر نقاط نیز دیده شود دور از انتظار نیست.

6- آغاز یک جنگ رسانه‌ای – پروپاگاندایی گسترده در تمام انواع مختلف فناوری‌های مدرن رسانه‌ای به‌منظور تشکیک در مقبولیت و توانایی دولت حسن روحانی در اداره بهینه کشور و درخواست‌ترمیم کابینه، ترمیم تیم اقتصادی / و بالاخره استعفا و برکناری وی و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی با درخواست برگزاری نوعی رفراندوم در داخل و خارج از کشور به‌گونه‌ای که برخی از جریانات معاند حتی به‌زعم خویش نوعی قانون اساسی نیز تدوین کرده و فراریان سیاسی از تمام جریانات آمادگی بازگشت به کشور را نیز نمودند!

7- بزرگنمایی مشکلات اقتصادی – سیاسی و اجتماعی و بیکاری اقشار آماده ورود به بازار کار و فعالیت به‌منظور یاس و ناامیدی مردم نسبت به آینده و بسترسازی به‌منظور ایجاد اغتشاش و چالش‌های ضد امنیتی در کشور با گسترده‌ترین امکانات نرم‌افزاری و پیام‌رسان‌های خارجی مانند اینستاگرام و تلگرام.

8- ایجاد دوقطبی و چندقطبی‌های طبقاتی – اقتصادی بین مردم و مسئولان اجرایی، حزبی و هتک حیثیت سیاسی ایشان که می‌توانند در زمان عملیات میدانی براندازان نقش هدایت‌گر و مرجع تصمیم‌گیری مردم قرار گیرند که در این صورت کنترل مردم توسط معاندان به‌راحتی انجام‌گرفته و در خوش‌بینانه‌ترین حالت استراتژی «فشار از پایین و چانه‌زنی از بالا» و در بدبینانه‌ترین حالت نیز امکان اجرایی کردن هدف نهایی طرح صدر الاشاره را فراهم خواهند ساخت.

درمجموع خیابان‌های شهرها، عناصر مسلح در مرزها، فتنه گران به‌عنوان سربازان برانداز، ایجاد یاس و ناامیدی در مردم با بزرگنمایی مشکلات و ناتوانی مدیران در حل آن‌ها، به‌کارگیری شبکه‌ای از رسانه‌های مجازی و مکتوب از یک‌سو و فناوری‌های روز در امر پیام‌رسانی بین مردم از سوی دیگر، ترس زدایی و قبح شکنی حمل و به‌کارگیری سلاح‌های سرد و گرم و تلاش برای کشته سازی در حوادث مختلف کشور و... همه و همه مهرهای پازلی هستند که طرح «هاریسون» آمریکایی از این طریق قصد تغییر رفتار در مرحله اول و براندازی و تغییر نظام سیاسی ایران در مرحله نهایی را پیگیری می‌کند.

لذا آمادگی انقلابیون و مردم ولایتمدار همچون روزهای اول انقلاب که بسیار شبیه این روزهای برخی از استان‌ها هست از اهم واجبات است و البته تفاوت عمده آن روزهای ما با امروز در توان فوق‌العاده در امر نیروی انسانی و تجهیزات دفاعی و مقبولیت مردمی و رویش نیروهای جوان انقلاب قطعاً این توهمات «ترامپیستی» را نقش بر آب خواهد ساخت.

*رضا احمدزاده

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین