به گزارش پایگاه 598 به نقل از شرق: در‌ پی شکایت دختری جوان به پلیس فتای استان کردستان، با عنوان کلاهبرداری اینترنتی به بهانه ازدواج، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.  شاکی در تحقیقات اولیه گفت: در یکی از گروه‌های تلگرامی با فردی آشنا شدم که با ‌وعده ازدواج و ابراز علاقه اعتماد من را جلب کرد سپس با وی‌ قرار ملاقات حضوری گذاشتیم ‌و در این ملاقات او مدعی شد مشکل مالی دارد و برای رفع مشکل چند رشته زنجیر طلا را از من امانت گرفت و دیگر پس نداد و اکنون هم جواب تلفن من را نمی‌دهد. 

با هماهنگی مقام قضائی و با آغاز تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم پرونده که فردی اهل و ساکن شهرستان سقز بود شناسایی و ضمن جلب متهم تجهیزات هوشمند و رایانه‌ای وی به پلیس فتا منتقل شد و مورد بررسی قرار گرفت. متهم در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت: مدتی است با شاکی از طریق تلگرام دوست هستم و به انگیزه کسب منافع مالی وسوسه شدم و از شاکی کلاهبرداری کردم و چند قطعه طلا از وی گرفتم. در‌نهایت این پرونده تکمیل شد و به دادسرا ارسال و برای متهم قرار مناسب صادر شد.

سرهنگ‌ فرامرز شاکری، رئیس‌پلیس فتای استان کردستان، دراین‌باره با اشاره به پنهان‌بودن هویت‌ در شبکه‌های اجتماعی، عنوان کرد: کاربرانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند از اعتماد به غریبه‌ها خودداری کنند و به‌هیچ‌وجه اطلاعات و تصاویر شخصی و خصوصی خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی برای کسی ارسال نکنند و به این نکته نیز دقت کنند که با دوستان اینترنتی قرار ملاقات حضوری نگذارند‌. سرهنگ شاکری تاکید کرد: شهروندان به‌ویژه زنان و دختران تحت هیچ شرایطی‌ از افراد شیاد و اخاذ در فضای‌ سایبری‌ هراسی‌ به دل راه ندهند و موضوع را از طریق پلیس فتا پیگیری کنند.