کد خبر: 186692695
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » سوئد: سفر روحانی به اروپا برای حفظ برجام موثر است
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

سوئد: سفر روحانی به اروپا برای حفظ برجام موثر است ایران > سیاست خارجی - همشهری آنلاین:سفیر سوئد در سازمان ملل متحد می گوید سفر رئیس جمهوری ایران به سوئیس و اتریش به عنوان کشورهای اروپایی در ارتقای درک متقابل و همچنین حفظ برجام موثر و مثبت است. به گزارش ایرنا، اولوف اسکوگ سفیر سوئد در سازمان ملل افزود: کشورهای اروپایی خواهان حفظ و تداوم برنامه جامع اقدام مشترک هستند و تلاش می کنیم این توافق بین المللی باقی بماند. وی برجام را برای

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ايرنا، اولوف اسکوگ سفير سوئد در سازمان ملل افزود: کشورهای اروپایی خواهان حفظ و تداوم برنامه جامع اقدام مشترک هستند و تلاش می کنیم این توافق بین المللی باقی بماند.

وی برجام را برای ثبات منطقه و جهان و همچنین رژیم منع گسترش سلاح هسته ای مهم دانست و تاکید کرد این توافق هسته ای باید ادامه یابد اما نگرانی هایی هم درباره مسایل حقوق بشری و همچنین فعالیت های منطقه ای ایران داریم که این دیدارها می تواند مفید باشد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی  به سوئیس رفت و در فرودگاه بین المللی زوریخ مورد استقبال رسمی «الن برسه» رئیس جمهوری این کشور قرار گرفت.

دیدار و مذاکره با رئیس جمهوری سوئیس، دیدار با ایرانیان مقیم و نیز امضای اسناد همکاری در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی از مهمترین برنامه های روحانی در سفر به این کشور اروپایی است.

رئیس جمهوری ایران عصر سه شنبه سوئیس را به منظور دیدار رسمی با رئیس جمهوری و صدراعظم اتریش به مقصد وین ترک خواهد کرد.

رئیس جمهوری پیش از عزیمت به سوئیس گفت: اروپا امروز با صدای بلندتری با یک جانبه گرایی آمریکا مخالفت و با لحن صریح تری برای همکاری در مسائل منطقه ای و بین المللی با ایران و کشورهای مهم و تاثیرگذار اعلام آمادگی می کند.

اگرچه وزارتخارجه آمریکا همزمان با سفر حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به دو کشور اروپایی با برگزاری نشست خبری درباره ایران کوشید تا با تکرار آنچه که در یکسال گذشته گفته اند، فضای تبلیغاتی و رسانه ای را به سوی تحریم های ایران سوق دهد تا شاید اهمیت این سفر را کم رنگ کنند اما حسام الدین آشنا سرپرست مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهوری سوئیس خود برای استقبال از رئیس جمهوری ایران به فرودگاه آمد تا پیام احترام آمیز اروپا به ایران را به جهان مخابره کند.
وی افزود: زمانبندی در دعوت رؤسای جمهوری سوئیس و اتریش از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای سفر به قلب اروپا بسیار معنادار است. پیام اروپا به ترامپ و همراهان اندکش صریحتر و قویتر از آن است که انکار یا نادیده گرفته شود.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین