کد خبر: 186692697
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » ساخت اسلحه لیزری `غیرکشنده` توسط چینی ها
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ساخت اسلحه لیزری `غیرکشنده` توسط چینی ها دانش > فناوری - همشهری آنلاین:سلاح های لیزری مجموعه فیلم های جنگ های ستاره ای توسط چینی ها به واقعیت تبدیل شده اند. براساس گزارش لایو‌ساینس،‌محققان چینی نوعی سلاح لیزری ابداع کرده‌اند که می‌تواند اهداف را از فاصله 800 متری به آتش بکشد. اما این اسلحه جدید که ZKZM-500 نام دارد، نسبت به نسخه سلاح‌های لیزری جنگ‌های ستاره‌ای تفاوت‌هایی دارد. یکی از مهم&z

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:براساس گزارش لايو‌ساينس،‌محققان چيني نوعي سلاح ليزري ابداع كرده‌اند كه مي‌تواند اهداف را از فاصله 800 متري به آتش بكشد. اما اين اسلحه جديد كه ZKZM-500 نام دارد، نسبت به نسخه سلاح‌هاي ليزري جنگ‌هاي ستاره‌اي تفاوت‌هايي دارد.

يكي از مهم‌ترين تفاوت‌ها شكل ظاهري اسلحه جديد است كه شكلي جعبه‌اي مانند دارد و بيشتر به يك اسلحه اسباب‌بازي بزرگ شباهت دارد تا سلاح‌هاي ليزري ظريف در جنگ‌هاي ستاره‌اي.

اين اسلحه كاليبر 15 ميليمتري وزني در حدود سه كيلوگرم دارد و مي‌تواند بيش از هزار گلوله ليزري پرتاب كند كه دوام هر پرتو شليك شده نيز دو ثانيه است. به گفته سازندگان اين سلاح، اسلحه پرتو ليزري بدون صدا و نامرئي ايجاد مي‌كند كه جذابيت آنها به اندازه شليك‌هاي ليزري جنگ‌هاي ستاره‌اي نيست.

اگرچه اين سلاح در دسته سلاح‌هاي غيرمرگبار دسته‌بندي شده‌است،‌ اما شليك آن مي‌تواند پوست و گوشت بدن انسان را به سرعت سوزانده و تبديل به ذغال كند. از اين اسلحه همچنين مي‌توان براي شليك از ميان شيشه يا به آتش كشيدن اهداف قابل اشتعال نيز استفاده كرد و از آنجايي كه شليك‌ها بدون صدا هستند،‌كسي متوجه آغاز حمله نخواهد شد و حتي يكي از سازندگان اسلحه به روزنامه مورنينگ پست چين گفته‌است استفاده از اين اسلحه كاملا تصادفي به نظر خواهد آمد.

دليل دسته بندي اين سلاح در گروه غيرمرگبار آن است كه مشابه سلاح‌هاي گلوله‌اي با هدف كشتن انسان طراحي و ساخته نشده‌است و در عين حال چندين‌بار شليك متوالي ليزر از اين اسلحه به سمت انسان مي‌تواند منجر به مرگ او شود.

يك سند دولتي چين اعلام كرده از چنين سلاحي مي‌توان براي به آتش كشيدن بنرهاي غيرقانوني در تظاهرات و يا به آتش كشيدن مو يا لباس حاضران در تظاهرات استفاده كرد. اين سلاح آماده توليد انبوه است اما سازنده آن،‌شركت ZKZM هنوز شركت قانوني توليد سلاحي را نيافته تا بتواند اسلحه‌هايش را با قيمتي كمتر از 15 هزار دلار توليد كند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین