کد خبر: 186699819
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » خوز نیوز » دولت مشکل آب آشامیدنی رامهرمز را پیگیری کند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
نماینده مردم رامهرمز در تذکر شفاهی:

به گزارش چی 24 به نقل از خوز نیوز:
دولت مشکل آب آشامیدنی رامهرمز را پیگیری کندنماینده مردم رامهرمز با بیان اینکه  خوزستان با مشکلاتی همچون بیکاری، آلودگی آب شرب و هوا و شرایط بسیار حساس و نگران کننده ای مواجه است، گفت: دولت هیچ اقدامی برای رفع مشکلات این منطقه انجام نمی دهد.

اقبال محمدیان در نشست علنی امروز (سه شنبه 12 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به رئیس جمهور گفت: میزان فرصت هایی که در دل بحران وجود دارد، در خود فرصت نیست و تنها رمز آن این است که اراده انجام کار را داشته و مرد عمل باشیم.

نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ثابت شده است که ملت بزرگ ایران اسلامی شیرمردان و شیرزنانی دارد که اهل عبور از روزهای سخت هستند، امروز خوزستان با بیکاری، بدی هوا، کمبود آب، آلودگی آب شرب و شرایط بسیار حساس و نگران کننده ای مواجه است، اگر بخواهیم می توانیم این شرایط را در خوزستان تغییر دهیم.

وی گفت: در سه روز گذشته یک حادثه تلخ در بخش ابوفارس رامهرمز که منطقه ای نفتی و کوهستانی است، رخ داده است. بر اثر آلودگی آب شرب نزدیک به 300 نفر در بیمارستان رامهرمز بستری هستند و یک فاجعه انسانی در گرمای طاقت فرسای خوزستان اتفاق افتاده است. عدم دسترسی مردم به آب آشامیدنی و سالم و وجود منبع های غیربهداشتی  کمبود نیرو از نشانه های ضعف در مدیریت وزارت نیرو است که هر چه سریعتر وزیر نیرو می بایست به رفع مشکل اقدام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در تذکری دیگر به رئیس جمهور گفت: ما از وزرای شما ناامید شده ایم، کدام شعبه نفتی در منطقه ایجاد شده است؟ خبری از وعده دورغین 20 هزار شغل توسط وزارت نفت در خوزستان نیست! صدها حلقه چاه نفت در منطقه نفت خیز ابوفارس وجود دارد و توسط وزارت نفت آب های منطقه به صورت غیرقانونی برداشت شده و باعث بروز مشکل آب شرب برای مردم شده است.

وی بیان کرد: 90 درصد خانواده ها در شهرستان رامهرمز تحت پوشش کمیته امداد هستند و وزارت نفت هیچگونه خدمات رفاهی برای مردم ایجاد نکرده است  و این بی توجهی وزیر نفت شرم آور است.

محمدیان ادامه داد: در بازدیدی که از بخش ابوفارس رامهرمز انجام شد، به دلیل نبود شرایط مناسب بیمارستانی، بیماران به مرکز استان فرستاده می شوند که باعث بالا رفتن هزینه برای بیماران شده است و تنها درمانگاه موجود در این بخش با کمبود امکانات مواجه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در استان خوزستان هزاران پست سازمانی خالی وجود دارد و اگر دولت به سازمان امور استخدامی اجازه پر کردن این پست ها را بدهد، مشکل اشتغال استان حل خواهد شد.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین