به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، طی روزهای اخیر و بس‌ثباتی قیمت ارز و طلا مطالبی درباره استعفای مشاور اقتصادی رئیس جمهور در فضای مجازی منتشر شده است.

شب گذشته محسن جلال‌پور رئیس سابق اتاق بازرگانی در توئیترش مدعی شد که مسعود نیلی 10 ماه است که از سمت خود استعفا داده و در جلسات دولتی شرکت نمی‌کند.

جلال‌پور نوشت: «امروز به واسطه یکی از دوستان دولت باخبر شدم دکتر #مسعود_نیلی بیش از ۱۰ ماه است که استعفا کرده‌ و از ابتدای امسال در هیچ نشست دولتی شرکت نکرده‌‌است. درچند هفته گذشته بارها می‌خواستم نظرشان را درباره سیاست‌گذاری‌های ارزی بدانم. امروز بدون آن‌که با ایشان تماس بگیرم پاسخم را یافتم.»

 

پس از مطرح شدن این شایعه از سوی این عضو سابق اتاق بازرگانی، بسیاری از کاربران فضای مجازی و کانال‌های تلگرامی نیز این مطلب را باز نشر دادند.

 

اما تصاویری از جلسات اقتصادی دولت وجود دارد که نشان می‌دهد مسعود نیلی در این جلسات حضور دارد.  تصویر زیر حضور نیلی در جلسه ستاد اقتصادی دولت در 23فروردین ماه را نشان می‌دهد .(تصاویر بیشتر در سایت ریاست جمهوری موجود است.)

 

 حتی مسعود نیلی به عنوان یکی از سخنرانان بیست‌وهشتمین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در این مراسم حضور پیدا کرد و سخنرانی داشته است.


 

به نظر می‌رسد با توجه به نتایج مخرب سیاست های پیشنهادی مخرب مسعود نیلی برای اقتصاد ایران، وی همانند اوایل دهه هفتاد مجددا از صحنه اصلی مدیریت اقتصادی رانده شده تا پس از  مساعد شدن وضعیت اقتصادی، مجددا به عرصه سیاست‌گذاری کشور بازگردد.