کد خبر: 186708585
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سلامت و بهداشت » اخبار تامین » نهضت آی تی راهبرد سازمان تامین اجتماعی است/ هیچ محدودیتی برای توسعه خدمات الکترونیکی در سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی:

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در دوره مدیریت فعلی، نهضت آی تی راهبرد سازمان تامین اجتماعی بوده و راه ارتقای خدمات و برون رفت از مشکلات، گسترش Ict است.

به گزارش چی 24 به نقل از اخبار تامین:

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، صبح امروز سازمان تامین اجتماعی میزبان مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای بررسی زیرساخت ها و دستاوردهای این سازمان در حوزه فناوری اطلاعات و خدمات الکترونیکی بود و دکترنوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جلسه ای با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح خدمات غیرحضوری این سازمان پرداخت.
دکتر سید تقی نوربخش در این جلسه گفت:  تامین اجتماعی سازمان بیمه گری است که از سال ۵۴ با قانون فعلی فعالیت می کند. البته از سال 1331 بیمه کارگری در کشور دارای سابقه است.
وی با بیان اینکه 42 میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، افزود: خدمات بیمه ای و درمانی همزمان توسط این سازمان ارائه می شود و بویژه درباره مستمری بگیران که همه ابعاد زندگی آنان توسط تامین اجتماعی تمشیت می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان دارای ۵۴۴ شعبه بیمه ای، ۲۲۰ کارگزاری، ۲۷۳ شعبه اقماری، ۳۲ دفتر اسناد پزشکی و ۶۴ اداره کل و مدیریت درمان در کشور است و یک میلیون و 200 هزار کارفرما و بیش از 45 هزار پزشک و مرکز درمانی طرف قرارداد با این سازمان هستند.
وی تامین اجتماعی را یک سازمان درآمد -هزینه ای عنوان کرد و اظهار داشت: خدمات این سازمان بدون اتکا به بودجه عمومی ارائه می شود. خدمات تامین اجتماعی از تولد تا پس از فوت به جامعه تحت پوشش را شامل می شود.
دکتر نوربخش با بیان اینکه مجموع هزینه ماهیانه سازمان تامین اجتماعی در سال جاری ۶۶۰۰ میلیارد تومان است، گفت: سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 4700 میلیارد تومان مستمری، ۳۰۰ میلیارد بیمه بیکاری و ۱۵۰۰ میلیارد تومان بابت مراکز درمانی پرداخت می کند.
وی با اشاره به اهمیت خدمات الکترونیکی در سازمان تامین اجتماعی و مزایای متعدد آن برای بیمه شدگان و کارفرمایان اظهار داشت: بکارگیری نظام های آی تی در این سازمان، سابقه دیرینه ای دارد اما متاسفانه برای سال هایی متوقف شده بود و تلاش گسترده ای برای توسعه خدمات آی تی در حال انجام است و هیچ محدودیتی برای توسعه این خدمات در سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد.

 


بازدید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه ها و دستاوردهای حوزه الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین