کد خبر: 186712110
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » کواکبیان: مسئولین در شرایط جنگ اقتصادی باید آرایش جنگی به خود بگیرند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

کواکبیان: مسئولین در شرایط جنگ اقتصادی باید آرایش جنگی به خود بگیرند ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ اقتصادی که توسط آمریکا و استکبار جهانی علیه کشورمان به راه افتاده است، گفت: در چنین شرایطی باید مسئولین آرایش جنگی به خود بگیرند و با توجیه کردن مردم و حفظ انسجام میان خود از شرایط فعلی عبور کنند. به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جلسه بررسی مشکلات اهالی منطقه ۵ که در محل مسجدا

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جلسه بررسی مشکلات اهالی منطقه ۵ که در محل مسجدالنبی این منطقه برگزار شد، اظهار کرد: معتقدیم انقلاب برای مردم است و اگر رضایتمندی مردم نباشد ما مسئولین شرعا و قانونا بیخود کار می‌کنیم؛ لذا هر مسئولی که می‌تواند کار انجام دهد ولی در انجام وظایفش کوتاهی کند و بر نارضایتی مردم بیفزاید باید در روز قیامت پاسخگو باشد که چرا پستی را اشغال کرده بوده است.

وی با اشاره به مشکلات مردم خرمشهر و آبادان در خصوص آب آشامیدنی گفت: این‌که تمامی مشکلات را بر عهده دشمن بیندازیم کار درستی نیست. مردم خرمشهر و آبادان آب ندارند و باید به این مشکل رسیدگی شود. بی تردید باید بر کارآمدی و کفایت مسئولین افزوده شود و به درد دل مردم گوش داده شود. البته گاهی برخی در اعلام اعتراض‌های مردم نسبت به مشکلات‌شان سوء استفاده می‌کنند و در حقیقت موج سواری می‌کنند اما نمی‌شود به خاطر این عده حق مردم را فراموش کرد.

نماینده تهران ادامه داد: مشکلات اقتصادی ما تنها مشکلات داخلی نیست و درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم. ترامپ به تمامی کشورهایی که نفت ما را می‌خریدند افرادی را فرستاده که این کشورها را توجیه کنند و از ما نفت نخرند. در چنین شرایطی مسئولین ما باید آرایش جنگی به خود بگیرند و در مقابل دشمنی که حتی به کشورهای هم پیمان خود نیز رحم نمی‌کنند به طور جدی فعالیت کنند. در این شرایط مسئولین نباید حرف‌های ضد و نقیض بزنند به شکلی که روزی اعلام شود یارانه دهک‌هایی از جامعه قطع می‌شود و روز دیگر سخنگوی دولت اعلام کند که فعلا حذف یارانه در دستور کار نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع تخلف برخی شرکت‌ها در استفاده از ارز با نرخ ۴۲۰۰ تومان گفت: از مسئولین کشور به ویژه مسئولین قوه قضائیه می‌خواهم که با افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومان دریافت کرده‌اند و در جای دیگر استفاده کرده‌اند و یا کالا را با نرخ بیشتر فروخته‌اند برخورد قانونی شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع برجام و تعیین تکلیف اتحادیه اروپا در خصوص تامین خواسته‌های کشورمان، گفت: تا پایان این هفته منتظر بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا هستیم که امیدواریم حداقل‌های ما در این بسته تامین شود. بی تردید ما نمی‌خواهیم از برجام خارج شویم. لذا باید با انسجام و هماهنگی مسئولین و مردم از این مرحله عبور کنیم. در این شرایط باید انسجام و هماهنگی مسئولین حفظ شود و مردم نیز توجیه شوند که در چه اوضاع بین‌المللی به سر می‌بریم. در مرحله بعد با همت مردم و مسئولین می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

وی حل مشکلات اهالی منطقه ۵ به ویژه محله کن را نیز خواستار شد و گفت: چرا باید بیش از ۱۶ سال مشکل اهالی کن ادامه داشته باشد در حالیکه مشکل مردم این محدوده قابل حل است. مردم کن نمی‌خواهند فضای سبز را از بین ببرند اما می‌خواهند از حقوق قانونی خود بهره‌مند شوند. این در حالیست که به مردم گفته می‌شود در کن آجر روی آجر نمی‌توانند بگذارند ولی پیش چشم آنها ساختمان ۲۰ طبقه می‌سازند. می‌طلبد که مشکل اهالی این محدوده هر چه زودتر با تصویب طرح تفصیلی کن در شورای عالی شهرسازی و معماری حل و فصل شود. قطعا هفته آینده مشکلات اهالی منطقه ۵ با حضور دستگاه‌های اجرایی در فرمانداری تهران مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین