کد خبر: 186714387
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » ادعای کشف یک توطئه همزمان با سفر اروپایی روحانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ادعای کشف یک توطئه همزمان با سفر اروپایی روحانی ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:سفر رئیس جمهوری به سوئیس و اتریش، مخالفان و معاندان علیه ایران را وادار به سناریو سازی برای به زعم آنان بی اثر کردن رایزنی حسن روحانی در جهت قوام بخشی به برجام و تاکید بر انجام تکالیف اروپایی ها در قبال تعهداتشان کرده است. به گزارش دوشنبه شب ایرنا، پازل چینی گعده یادشده در چند کشور توام با هجمه هماهنگ برخی رسانه های غربی برای به حاشیه بردن سفر با اهمیت

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش دوشنبه شب ایرنا، پازل چینی گعده یادشده در چند کشور توام با هجمه هماهنگ برخی رسانه های غربی برای به حاشیه بردن سفر با اهمیت روحانی به اروپا به عقیده بسیاری از کارشناسان و ناظران بین المللی، تلاشی بی حاصل جهت طرح موضوع نخ نما شده به بهانه حمایت از گروهک تروریستی منافقین به شمار می رود.

فضا سازی با طرح گردهمایی گروهک منافقین و عقده گشایی شخصیت های کم ارزش سیاسی از کشورهای دارای حکومت های غیر دمکراتیک و دیکتاتوری علیه جمهوری اسلامی ایران و انگاره سازی برای مهم جلوه دادن این رویداد با طرح قصه بازداشت چند تن برای ایجاد اشکال در برگزاری این نشست کوچک در فرانسه از شیوه های سیاسی - رسانه ای بوده که سالیان متمادی از دایره توجه افکار حوزه بین الملل خارج شده است.

نشست گروهک منافقین در پاریس روز یکشنبه با سخنرانی تعدادی از مقام های کشورهای عربی و حضور برخی وکلای ترامپ برگزار شد.

فارغ از اظهارات بدون پشتوانه و بدور از تحلیل و شناخت این عده در نشست فوق و برای مهم جلوه دادن این دورهمی کوچک مغرضان ضد ایرانی با حضور هواداران استیجاری، رسانه های غربی برای پوشش گروهک دست ساز آمریکایی و ایجاد انحراف افکار عمومی در عرصه بین الملل و تحت تاثیر قرار دادن سفر رئیس جمهوری طرح کشف یک توطئه را در دستور کار خود قرار دادند.

رسانه های غربی امروز مدعی شدند یک دیپلمات ایرانی به اتهام تلاش برای حمله به نشست سالیانه منافقین، در آلمان بازداشت شده است. بر اساس این گزارش ادعایی، این دیپلمات ایرانی روز گذشته مورد بازجویی قرار گرفت.

اما محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که روحانی را در سفر به اروپا همراهی می کند، در اظهار نظری در این خصوص از همزمانی سفر رئیس جمهوری به اروپا و ادعای کشف یک توطئه! ابراز تعجب کرد.

ظریف در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: "چه همزمانی جالبی. همزمان با شروع سفر رئیس جمهوری به اروپا یک عملیات ایرانی افشا و عوامل آن دستگیر می شوند. ایران هرگونه خشونت و ترور را در هر مکانی محکوم می کند و آماده همکاری با همه مقام های ذیربط برای کشف آنچه تنها یک عملیات پلید برای دادن نشانی غلط است، می باشد."

در عین حال، روزنامه انگلیسی «گاردین» روز شنبه درباره برگزاری نشست پاریس نوشت که گروه تروریستی منافقین گردهمایی در فرانسه را با هواداران استیجاری برگزار کرده است.

گاردین درباره افراد حاضر درنشست (روز شنبه) گروهک تروریستی منافقین در پاریس افزود: «جمعیت حاضر در این تجمع تعداد معدودی ایرانی بوده و باقی را پناهجویان خارجی و جوانان اروپای شرقی تشکیل می دادند که آنها را با اتوبوس و با وعده گذراندن تعطیلات آخر هفته در پاریس به این تجمع آورده بودند.»

این روزنامه انگلیسی افزود: بیشتر ناظران سیاست ایران می گویند که منافقین به خاطر برخورد خشونت آمیز با مردم عادی و ارتباط بسیار نزدیکی که با سازمان های اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل دارند، به شدت مورد تنفر هستند.

هجمه رسانه ای سازماندهی شده در غرب علیه کشورمان و در حمایت از نمایش تروریست ها در حالی صورت گرفت که منافقین در طول این سالها بیش از 17 هزار تن از مردم ایران را در قالب عملیات های متعدد تروریستی به خاک و خون کشیدند.

افکار عمومی جهان فارغ از تلاش مذبوحانه رسانه ای بر حقانیت ایران و ایرانی و تکریم به استقلال مردمان این کشور صحه می گذارد و رئیس جمهوری سوئیس خود با حضور در فرودگاه به استقبال همتای ایرانی اش می آید تا پیام احترام آمیز اروپا را به ایران به جهان مخابره کند.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین