کد خبر: 186714388
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » عقب نشینی دلار در معاملات جهانی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

عقب نشینی دلار در معاملات جهانی اقتصاد > اقتصاد جهان - همشهری آنلاین:در معاملات سه شنبه ۱۲ تیرماه بورس های جهان، دلار اندکی در برابر سایر رقبای عمده خود عقب نشست. ایسنا به نقل از رویترز نوشت: هر یورو با اندکی افزایش به ۱.۱۶۲۶ دلار رسید. یورو در ابتدا با احتمال فروپاشی دولت آلمان روندی نزولی داشت اما پس از اعلام توافق جدید بین هورست زیهوفر- وزیر کشور آلمان- و آنگلا مرکل- صدراعظم این کشور یورو موفق شد زیان اولیه معاملات خود را جبران کند

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:ایسنا به نقل از رویترز نوشت: هر یورو با اندکی افزایش به ۱.۱۶۲۶ دلار رسید. یورو در ابتدا با احتمال فروپاشی دولت آلمان روندی نزولی داشت اما پس از اعلام توافق جدید بین هورست زیهوفر- وزیر کشور آلمان- و آنگلا مرکل- صدراعظم این کشور یورو موفق شد زیان اولیه معاملات خود را جبران کند.

شین کادوتا- استراتژیست ارزی بانک " بارکلی" گفت: در زمان حال، نگرانی‌ها در خصوص یورو فروکش کرده است، اما بحران مهاجرت و پناهجویان کماکان ریسکی بالقوه بر سر آینده یورو محسوب می‌شود.

شاخص دلار که ارزش دلار در برابر ۶ ارز مهم جهانی را اندازه می‌گیرد، با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۴.۹۵۵ واحد رسید. دلار دیروز ۰.۴۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده بود. ماسافومی یاماموتو- استراتژیست ارزی بانک " میزوهو" گفت: در آخرین دور صعودی دلار می‌توانیم ریسک‌های تجاری را مشاهده کنیم. هر چند که ارز کشوری با کسری حساب تجاری بزرگ انتخاب مطمئن نیست اما دلار به لطف قدرت نقدینگی بالای خود توانسته است کماکان قدرتمند باقی بماند.

از سوی دیگر کاهش ارزش یوان چین امروز نیز تداوم یافت تا با کاهش ۰.۶ درصدی ارزش یوان در معاملات یوان، پول چین در بی‌ ارزش‌ترین سطح خود از اوت ۲۰۱۷ تاکنون قرار گیرد. دلار استرالیا نیز از این کاهش‌ها در امان نبود و به پایین‌ترین سطح ۱.۵ سال اخیر خود رسید.

هم چنین ارزش دلار در برابر ین ژاپن کاهش یافت و هر دلار با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۱۰.۷۹ ین رسید.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین