کد خبر: 186734228
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » ابنا » خشم معلمان تونسی از درج عبارت «کشور اسرائیل» در کتاب های درسی
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

به گزارش چی 24 به نقل از ابنا:

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ ده‌ها تن از معلمان تونسی در اقدامی معترضانه در پی استفاده از عبارت «کشور اسرائیل» به جای «رژیم اشغالگر» در دو کتاب درسی تاریخ و جغرافیا از تصحیح برگه‌های امتحانات دانش آموزان خودداری کردند.

فعالان تونسی در شبکه‌های اجتماعی فیلم مربوط به اعتراض تعدادی از معلمان مخالف درج عبارت «کشور اسرائیل» را منتشر کردند.

یکی از معلمان تونسی ضمن شرکت در این اعتراضات اعلام کرد که این اعتراضات برای این است که مواضع خود در رد عبارت «کشور اسرائیل» بدون صفت «اشغالگری» را نشان دهیم.

یکی دیگر از معلمان تونسی تاکید کرد که نام اسرائیل در اذهان کودکان تونسی باید تداعی‌گر اشغالگری رژیم صهیونیستی باشد.

چندی پیش نیز شمار زیادی از تونسی‌ها با برگزاری راهپیمایی در خیابان «الحبیب بورقیبه» تونس پایتخت این کشور، وحشیگری‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را به شدت محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی شعارهایی از جمله «مقاومت مقاومت، نه صلح و نه سازش» و «لبیک لبیک یا اقصی» سر می دادند.

نادیه صیام یکی از فعال سیاسی تونسی گفت: حق با گذشت زمان از بین نمی رود، فلسطینی ها حق دارند به سرزمین پدری خود بازگردند.

نجیب مراد یکی از رهبران حزب النهضه تونس ضمن شرکت در این راهپیمایی گفت: در قرن 21، استعمار علیه فلسطین باید پایان یابد، صهیونیست ها از 70 سال پیش سرزمین فلسطینی ها را غصب کرده اند و باید از آن خارج شوند.

نجیب مراد افزود: رژیم صهیونیستی چندین بار تونس و مردم آن را نیز هدف قرار داده است؛ رژیم صهیونیستی در سال 1985 منطقه حمام الشط تونس را بمباران کرد، در سال 1988نیز سازمان جاسوسی این رژیم، ابوجهاد را در تونس ترور کرد و در سال 2016 نیز محمد الزواری را در صفاقس تونس ترور کرد.

.............

پایان پیام / 326

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین