کد خبر: 186736975
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » خبر گزاری ها » شبستان » تخریب ۸۰ درصدی باغ برره / افزایش ۷۵ درصدی کشفیات مواد مخدر
نسخه چاپی
ارسال به دوستان
گزیده اخبار اجتماعی ۱۲ تیر ماه/

تخریب ۸۰ درصدی باغ برره / افزایش ۷۵ درصدی کشفیات مواد مخدر/ صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران منحل می شود از جمله اخبار برگزیده اجتماعی خبرگزاری شبستان در ۱۲ تیر ماه ۹۷ می باشد.

به گزارش چی 24 به نقل از شبستان:

به گزارش خبرنگار اجتماعی شبستان، تخریب ۸۰ درصدی باغ برره؛ سخنگوی شورای شهر تهران در نشست خبری با اشاره به آخرین وضعیت باغ برره، گفت: طبق توافقات انجام شده قرار بود ۷۰ درصد باغ حفظ و ۳۰ درصد آن با کاربری اداری ساخته شود.

 

علی اعطا با اشاره به تخریب 80 درصدی باغ برره گفت: اسفند 93 بنیاد مستضعفان، شهرداری تهران و نماینده مالک جلسه مشترکی برگزار کردند و بر اساس آن قرار بود پروانه ساخت مجموعه اداری صادر شود که 70 درصد آن برای نگهداشت باغ شهرداری تعلق می گیرد و 30 درصد بنا ساخته می شد.

 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: قبل از انجام این توافق سازمان پارک ها با این تغییر مخالفت و اعلام کرد کاربری باغ باید حفظ شود و حتی خسارت درختان امحاشده نیز باید داده شود.

 

وی با اشاره به عکس های هوایی از باغ برره گفت: طبق این عکس ها درخت های جنوب زمین خشک شده است و در بازدیدی هم که شب گذشته از این باغ داشتیم ظاهرا عملیات تخریبی در جریان بوده اما اثری از آتش سوزی در آن مشاهده نشد و شهردار منطقه نیز مدعی بود کاری انجام نشده و خطری باغ را تهدید نمی کند.

اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر ناقص بود

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور امروز در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: مسئله مبارزه با مواد مخدر تنها با مجازات حل نمی شود. ما ابتدا بایستی زمینه های این آسیب اجتماعی را مطالعه، بررسی و سپس پیشگیری کنیم.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این زمینه اقدامات علمی و تحقیقی زیادی صورت گرفته است، بیان کرد: ما معتقدیم مسئله مجازات آخرین مرحله ای است که بایستی برای مبارزه با مواد مخدر مورد توجه قرار بگیرد. مسئولان مربوطه هم در بعد اشتغال و فرهنگ هم در بعد جلوگیری از مواد مخدر (اعم از صنعتی و سنتی) بایستی این مسئله را به عنوان اموری که مقدم بر مجازات است، لحاظ کرده و در دستور کار خود قرار دهند.

 

منتظری تصریح کرد: مسئله مجازات قطعا یکی از مسایلی است که می تواند موثر باشد. معتقدیم قانون مبارزه با مواد مخدر نیازمند اصلاح و بازنگری است. اصلاحی که اخیرا در مجلس نسبت به مجازات مواد مخدر انجام شد یک اصلاح ناقص بود. ما از همان زمانی که این مسئله در مجلس مطرح بود گفتیم بایستی این مجموعه قانون به عنوان یک مجموعه به هم پیوسته با هم لحاظ شود.

 

صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران منحل می شود

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به شکل گیری صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران در دوره سوم شورا، گفت: طرحی در شورای پنجم مطرح شده است که در صورت تصویب، صندوق ذخیره کارکنان شهرداری تهران با تشکیل مجمع منحل می شود.

 

جزییات برنامه های اوقات فراغت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان

حامد علامتی، دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در نشست خبری با موضوع اوقات فراغت گفت: برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان با نگاه تربیتی نقش موثری را در کاهش آسیب های اجتماعی می تواند داشته باشد.

 

وی افزود: متولی اصلی غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان خانواده ها هستند و دستگاه های فرهنگی و تربیتی در کنار خانواده ها به فعالیت های تکمیلی می پردازند.

 

دبیر کل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: نباید اوقات فراغت را تنها در تابستان برنامه ریزی کرد بلکه باید در طول سال نیز برنامه هایی برای غنی سازی اوقات فراغت داشته باشیم. برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان تنها به تابستان ختم نخواهد شد.

 

افزایش ۷۵ درصدی کشفیات مواد مخدر

 

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور امروز در حاشیه مراسم سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران گفت: از سال گذشته تاکنون طبق آمار سازمان ملل کشفیات مواد مخدر بیش از 75 درصد افزایش داشته و به 9 هزار تن رسیده است ولی از نظر ما این آمار حدود 10 هزار تن است.

 

وی با بیان اینکه انواع مواد مخدر صنعتی در جهان به بیش از 700 نوع رسیده است، تصریح کرد: مبارزه با این امر مستلزم همکاری های جهانی و بین المللی است.

 

رحمانی فضلی اظهار کرد: سالیانه ما در کشفیات مواد مخدر طی پنج سال اخیر 14 الی 15 درصد افزایش داشتیم که اگر مجموع این کشفیات را طی پنج سال اخیر تجمیع کنیم میزان کشفیات به بیش از 70 الی 75 درصد افزایش می یابد.

 

 

پایان پیام/47

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین