کد خبر: 186741939
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی برای واردات خودرو | دریافت بیش از ۱۲۰ میلیون یورو
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی برای واردات خودرو | دریافت بیش از ۱۲۰ میلیون یورو اقتصاد > اقتصاد ایران - همشهری آنلاین:بانک مرکزی دومین فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی را منتشر کرد که براساس شرکت های واردکننده خوردو ۱۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار و ۸۴ یورو ارز دریافت کرده اند. به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، در بین دستگاه‌های دولتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 18 میلیون و 534 هزار یورو دریافت کرده است. شرکت بازرگانی جهان نوین آریا

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، در بین دستگاه‌های دولتی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با 18 میلیون و 534 هزار یورو دریافت کرده است.

شرکت بازرگانی جهان نوین آریا که نمایندگی نیسان را در ایران دارد، در دو مرحله در مجموع بیش از 30 میلیون و 436 هزار یورو به خود اختصاص داده و شرکت بازرگانی آرین موتور پویا که نماینده خودروسازی میتسوپیشی ژاپن به شمار می‌رود نیز در مجموع 19 میلیون و 264 هزار یورو ارز دولتی دریافت کرده است.

بانک مرکزی در ادامه انتشار فهرست شرکت‌هایی که از ابتدای سال جاری، پس از ثبت سفارش در سامانه سازمان توسعه تجارت، ارز به نرخ رسمی دریافت کرده‌اند و نیز در راستای شفافیت اطلاعاتی، اسامی و اطلاعات مربوط به واردکنندگان خودرو را منتشر می‌کند.

این بانک به شرکت‌های واردکننده که از سوی دستگاه‌های ذیربط معرفی و تشریفات قانونی ثبت سفارش را انجام می‌دهند، ارز مورد نیاز را تخصیص می‌دهد و تامین می‌کند.

همچنین در ستاد اقتصادی دولت مقرر شده است بانک مرکزی با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط و مسئول، نسبت به انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی اقدام کند.

بر این اساس در ادامه انتشار نخستین فهرست شرکت‌های دریافت کننده ارز توسط بانک مرکزی در روز یکشنبه دهم تیرماه، فهرست دوم که حاوی میزان تامین ارز رسمی برای واردات خودرو می‌باشد و از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار قرار گرفته است، منتشر می‌شود.

با تقسیم بندی جدیدی که دولت درباره کالاهای وارداتی انجام داده، از 30 خرداد واردات خودرو به صورت کامل در فهرست کالاهای ممنوعه قرار گرفته است و بر این اساس دیگر ارزی به آن تخصیص نمی‌یابد.

این فهرست در تارنمای بانک مرکزی به نشانی اینترنتی https://www.cbi.ir/showitem/17985.aspx قابل دریافت است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین