کد خبر: 186746155
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » فصل شادستان تهران آغاز شد
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

اینفوگرافی اختصاصی همشهری از انبوه برنامه هایی که برای افزایش شادی در پایتخت برنامه ریزی شده است فصل شادستان تهران آغاز شد اجتماع > اجتماعی - سید محمد فخار -خبرنگار:برنامه های نشاط آفرین فصل تابستان پایتخت با عنوان جشنواره «شادستان تهران» آغاز شد. شادی حلقه گمشده اهالی تهران است که در روزهای کمی از سال مجال جلوه گری می یابد و خوشی های موفقیت در جام جهانی، آخرین نمونه آن در هر ۴سال یک بار است. ولی‌الله شجاع پوریان، معا

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:ولی‌الله شجاع پوریان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تهران درباره عنوان برنامه‌های تابستان امسال به همشهری می‌گوید: عنوانی که انتخاب شده، جشنواره شادستان تهران است. به دلایل مختلفی این اولویت امروز ماست.

نشاط بی‌شک یکی از نیازهای روحی است. در گذشته نشاط در فعالیت‌های شهری کمتر دیده شده بود اما براساس رویکرد جدیدی که در مدیریت شهری دنبال می‌کنیم، محور فعالیت‌ها تغییر کرده است.

معاون شهردار تهران تأکید می‌کند: از سویی هم شهردار سابق آقای نجفی توجه جدی بر افزایش نشاط داشتند و هم شهردار فعلی تهران آقای افشانی در برنامه‌اش بر ارتقای سطح نشاط تأکید دارد. شهر زیست پذیر در دیدگاه فعلی مدیریت تهران، شهری با نشاط است که سرانه‌های فرهنگی، تفریحی، تفرجی و شادی باید سهم خود را داشته باشند. حتی موضوع نشاط در بیانات رهبر معظم انقلاب نیز به دقت دیده شده است.

متأسفانه جامعه ما فضای نشاط و تعالی کمی دارد و «جشنواره شادستان» قرار است مردم را به شادی دوباره و نشاط بیشتر دعوت کند. هفته گذشته حتی جلسه شورای اجتماعی در دفتر وزیر کشور برگزار شد و بحث اصلی در آنجا نیز نشاط اجتماعی بود. در آن جلسه هم از شهرداری تهران خواسته شد برنامه‌ها را با محور شادی و نشاط طرح‌ریزی کند و گسترش گروهی شادی، نکته‌ای است که دنبال می‌کنیم. در دوره جدید شهرداری تهران، تلاش شده برنامه‌ها کیفی‌تر باشد،

چرا که همواره به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری انتقاد می‌شد که رویکردش عمدتا برگزاری برنامه‌های مناسبتی است. در این رابطه سعی شده به جای تعدد و تکثر در برنامه‌های فرهنگی به سمتی پیش برویم که فرهنگ شهروندی تثبیت شود و در سلوک و رفتار مردم نیز نمایان باشد.

گزارش اینفوگرافی پیش رو را برای آگاهی بیشتر درباره جشنواره شادستان تهران بخوانید.

نمودار

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین