کد خبر: 186751098
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » حواشی » خبرگزاری رسمی حوزه » اعلام نصب مجسمه الهه هندو در کنار مسجد خشم مسلمانان را برانگیخت
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

حوزه/ شهرداری شهر لاکنو تصمیم به نصب مجسمه یکی از الهه های هندو در خارج از مسجد طالع ولی یکی از مساجد باستانی این شهر گرفته است که این خبر انتقادات گسترده ای از سوی جامعه مسلمانان برانگیخته است.

به گزارش چی 24 به نقل از خبرگزاری رسمی حوزه:
کد خبر: 454633 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۹:۵۱ | سرویس: بین الملل 129

اعلام نصب مجسمه الهه هندو در کنار مسجد خشم مسلمانان را برانگیخت
حوزه/ شهرداری شهر لاکنو تصمیم به نصب مجسمه یکی از الهه های هندو در خارج از مسجد طالع ولی یکی از مساجد باستانی این شهر گرفته است که این خبر انتقادات گسترده ای از سوی جامعه مسلمانان برانگیخته است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از news18، شهرداری شهر لاکنو در ایالت اوتار پرادش هندوستان تصمیم به نصب یک مجسمه مربوط به یکی از الهه های هندو در خارج مسجد طالع ولی، یکی از مساجد این شهر گرفته است که این اقدام انتقادات زیادی را از سوی جامعه مسلمانان برانگیخته است. علما و روحانیون اسلامی در هندوستان این اقدام را محکوم کرده اند.

گفتنی است این مسجد باستانی که متعلق به چند قرن پیش می باشد، پیش از این نیز درگیری هایی با هندوها که مدعی شده بودند نام مسجد از نام این الهه هندو گرفته شده بود داشته است.

هرچند این منطه تحت نظارت باستان شناسی هندوستان قرار دارد و مقامات شهری برای نصب این مجسمه نیاز به اجازه آنان دارند. در این میان علماء و روحانیون نیز مخالفت شدیدشان را با ساخت این مجسمه اعلام کرده و گفته اند در صورت برپایی این مجسمه در کنار مسجد مردم دیگر برای برپایی نماز جماعت در این مکان حضور نخواهند یافت.

فضل منان امام جماعت مسجد طالع ولی در این باره گفت: در اعیاد اسلامی و جشن ها، هزاران مسلمان در خارج از این مسجد نماز برپا می کنند  و اگر این مجسمه نصب گردد آن ها نمی توانند نماز بخوانند زیرا در دین اسلام نماز خواندن جلوی یک مجسمه حرام است.

وی اظهار داشت که پیشنهادهای مشابهی در سال های 1993-94 برای ساختن این مجسمه صورت گرفته است که به دلیل مخالفت های شدید اجرایی نشده اند. منان در ادامه تاکید کرد که آن ها این مسئله را به مقامات بالاتر ارجاع خواهند داد.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین