کد خبر: 186760718
تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تير 1397
خانه » سایت های خبری » همشهری آنلاین » ایران و سوئیس سه سند همکاری علمی، بهداشتی و اقتصادی امضا کردند
نسخه چاپی
ارسال به دوستان

ایران و سوئیس سه سند همکاری علمی، بهداشتی و اقتصادی امضا کردند ایران > سیاست خارجی - همشهری آنلاین:دو بیانیه همکاری علمی و بهداشتی و یک موافقتنامه همکاری حمل و نقل جاده ای با حضور روسای جمهوری ایران و سوئیس، بین مقامات دو کشور به امضا رسید. به گزارش پایگاه اطراع رسانی ریاست جمهوری؛ در سفر حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به سوئیس و پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور، دو بیانیه همکاری علمی و بیانیه همکاری بهدا

به گزارش چی 24 به نقل از همشهری آنلاین:به گزارش پایگاه اطراع رسانی ریاست جمهوری؛ در سفر حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به سوئیس و پس از مذاکرات مشترک هیأت‌های عالی‌رتبه دو کشور، دو بیانیه همکاری علمی و بیانیه همکاری بهداشتی و یک موافقتنامه حمل و نقل جاده‌ای به امضای نمایندگان دو کشور رسید.

حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران روز گذشته به دعوت رسمی روسای جمهور سوئیس و اتریش، نخستین سفر اروپایی خود پس از خروج آمریکا از برجام را آغاز کرد. مقصد نخست روحانی، برن بود.

روحانی درحالی عصر دوشنبه وارد سوئیس شد که استقبال رسمی "الن برسه" رئیس جمهوری این کشور در فرودگاه بین المللی زوریخ از او، حمایت تمام قد اروپا از ایران را به رخ جهان کشید.

رییس جمهوری ایران شامگاه دوشنبه به وقت محلی، در دیدار ایرانیان مقیم سوئیس، با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور، نماد فرهیختگی و اخلاق ایرانی هستند، فعالیت های ارزنده و تاثیر بالای ایرانیان در خارج از کشور را موجب افتخار دانست و اظهارداشت: اگر از هم فاصله بگیریم، دشمن بیشتر توطئه می کند و وظیفه همه ما، تلاش برای توسعه و رفاه بیشتر ملت است.

رئیس جمهوری اسلامی ایران همچنین در همایش فعالان اقتصادی وتجاری که با حضور همتای سوئیسی خود برگزار شد، افزود: پیام ما از برگزاری این اجلاس این است که ایران و سوئیس در چارچوب منافع دو جانبه و قوانین بین‌المللی روابط خود را ادامه می‌دهند و این اجلاس به معنای آن است که در دنیای امروز یکجانبه‌گرایی در هیچکدام از بخش‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، علمی و زیست محیطی و یا دیگر بخش‌ها راهگشا نیست. در دنیای امروز با توجه به مشکلاتی که در سطح جهان از لحاظ کمبود مواد اولیه، تغییرات آب و هوایی و نیز بروز ناامنی‌ها در سطح جهان وجود دارد بهترین راه برای تأمین منافع ملت‌ها، ارتباط هر چه نزدیک‌تر دولت‌ها و ملت‌ها با یکدیگر است.

برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی پرتال خبری، توسط پارس نوین